Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Teknofest İstanbul Başlıyoor!

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Herkese merhaba,

Geçen sene ilk kez düzenlenen büyük kapsamlı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin millî teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Oldukça geniş katılımın olduğu Teknofest bu sene 2.cisiyle yine ilk günkü heyecanını korumaya devam ediyor.

Peki Teknofest’te Neler Var?

17-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan TEKNOFEST’in en önemli ayağını teknoloji yarışmaları oluşturmaktadır. 

Hackİstanbul, Robotik Yarışmaları, Mini Jet Radyal Kompresör Tasarım Yarışması, Turbofan Motor Tasarım Yarışması, Robotaksi – Binek Otonom Araç, Efficiency Challenge Elektrikli Araç, Uçan araba tasarım yarışması, Roket, Savaşan İHA, İnsanlık Yararına Teknoloji, İnsansız hava aracı, insansız sualtı sistemleri, robotik fetih1453, yapay zeka, model uydu, sürü iha simülasyon gibi havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen 19 farklı kategoride yer alan teknoloji yarışmalarına Türkiye’nin 81 ilinden 122 farklı ülkeden toplamda 17.773 takım başvuru yapmış olup 2.000’den fazla takım 50.000 yarışmacı finalist olmaya hak kazanmıştır.

Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusuna ilgilerinin artması hedeflenmiş, ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 4 Milyon TL’nin üzerinde maddi ve malzeme desteği sağlanarak bu alanda çalışan binlerce gencin projesi desteklenmiştir. Finalist takımları 3 Milyon TL’nin üzerinde ödül beklemektedir.

Teknofest Etkinlik Haritası

17 – 23 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda yapılacak Teknofest’e katılım ücretsizdir. Web sayfasında yer alan kayıt ol seçeneği ile kayıt olun. Etkinlik günü giriş için kayıt formu hazırlayıp giriş için problem yaşamayın.

İnternet Sayfası:  https://www.teknofest.org/
Kayıt Sayfası:

Ben kaydımı tamamladım ve en uygun gün olarak Pazar günü katılmayı düşünüyorum.  Bu seneki deneyimlerimi yine bir blog yazısı hazırlayıp sizlerle paylaşacağım.

Teknofest’te buluşmak dileğiyle..

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?