Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Yaratıcı Öğrenmeyi Öğrenme Eğitimi

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Herkese merhaba,

Bugün sizlere MIT’inin hazırlayıp paylaştığı Learning Creative Learning – Yaratıcı Öğrenmeyi Öğrenme kursundan bahsetmek istiyorum.

Yaratıcı Öğrenmeyi Öğrenme

Kurs 19 Ekim 2020 tarihinde ilk “Giriş” modülünün yayınlanmasıyla başladı. Her haftanın ilk günü bir modül paylaşılmaktadır. İçerik olarak Proje, Tutku, Akranlar, Oyun ve Yaratıcı Toplum olmak üzere 6 farklı modül başlığından oluşmaktadır.

Link: https://learn.media.mit.edu/lcl/

Kayıt olma ekranına dair görüntü

Linke tıkladığınızda karşınıza gelen “İlk kez mi katılıyorsunuz?” sorusuna “Başla” yanıtıyla açılan sayfada öncelikli olarak 3 adımlık yapmanız gereken işlemleri tamamlamalısınız.

MIT LCL Haritası

Bu adımların içerisinde haritaya kaydolmakta bulunmaktadır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra sağ üstte yer alan Modüller açılır menüsüne tıklayıp 1-Giriş modülüyle kursa başlayabilirsiniz. Şu an 2.modül yayında ve 2 Kasım Pazartesi gününden itibaren 3.modül de yayınlanmış olacak.

Tanış & Sohbet Et

Aynı zamanda her modülün içerisinde bulacağınız Tanış & Sohbet Et kısmından canlı bir şekilde topluluktaki diğer kişilerle canlı iletişime geçip paylaşımda bulunabileceğiniz bir etkinlik de bulunmaktadır.Size farklı bakış açıları sunacak bu eğitimi ücretsiz bir şekilde kayıt olarak almaya başlayabilirsiniz. Bu eğitimden daha fazla kişinin yararlanması için çevrenize de önerebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle..
Kolay gelsin.

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?