Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği Ulusal Zümresi Başlıyor!

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Teknoloji hayatımızın ayrılmaz temel bir parçası haline geldi. Teknolojinin amacına uygun bir şekilde, günlük hayatımızda bilinçli kullanımı daha da önem kazanmaya başladı. Toplumun her kesiminde bu bilinci arttırmak amacıyla devlet okullarında öğrencilere verilen eğitimin yanında halk eğitim kursları, sivil toplum kuruluşlarının açmış olduğu kurslarla hayat boyu öğrenmede daha fazla kişiye ulaşılmaya çalışılmaktadır. Bu öğrenmelerin verimli olması ve amacına ulaşabilmesi için birçok planlama çalışmaları yapılmaktadır. Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği’de bu yolda çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarımızdan bir tanesidir.

BTE Derneği

Bilişim teknolojileri eğitimcileri derneği ülkenin her köşesinden eğitimci üyesi bulunan bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğin çatısı altında Bilişim Teknoloji Öğretmenleri, bu öğretmenleri yetiştiren akademisyenler ve ilgili bölümlerde okumakta olan öğretmen adayları bir araya gelmekte ve alanın eğitimi, eğitimde bilişim teknolojilerinin kullanımı, toplumdaki ihtiyaçların karşılanması, alanla ilgili araştırmaların yürütülmesi ve 21. yüzyıl yeterlilikleriyle donatılmış öğrenciler yetiştirmek temelinde çalışmalar yürütmektedir. 

Sivil toplum kuruluşu olarak topluma faydamızın artması, gönüllü çalışmalarımızın daha etkili planlanarak devamlılığının sağlanması, ülkemizin en büyük ihtiyacı olan bilişim teknolojileri eğitiminde niteliğin arttırılması ve öğrencilerimizin çağın gerektirdiği yeterliliklerle donatılması yönündeki farkındalıklarımız ve alan uzmanlığımız Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği olarak hayata geçirmeye çalıştığımız zümre çalışmamızı daha önemli hale getirmektedir. 

BTE Ulusal Zümresi

Çok paydaşlı bir zümre anlayışından yola çıkarak Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği Ulusal Zümresi’ni 30 – 31 Ağustos ve 1 Eylül 2018 tarihlerinde Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirecektir. Zümre kapsamında yapılacak olan çalıştay sonuçları, raporlar, etkinlikler kamuoyuyla paylaşılacak, dernek sitesinden ve sosyal medyadan ulaşılabilir olacaktır. Aynı zamanda #ulusalzumre etiketiyle ve @btedernegi mentionu kullanarak twitterda soru ve görüşlerinizi de belirtebilir, zümre boyunca paylaşılan içerikleri takip edebilirsiniz. 

Teknolojide çığır açacağımız güzel günlere.. =)

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?