Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Yeni Eğitim Öğretim Yılımız Başlıyoor!

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Güzel bir eylül haftasından herkese merhaba,

2017-2018 eğitim öğretim yılının 8 Haziran günü başlayan 3 aylık yaz tatilinde artık sona yaklaştık. Eylül ayına girmekle beraber yavaş yavaş okul ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik okul kıyafetleri,kalem defter alışverişleri ve yeni döneme dair planlamalar konuşulmaya çoktan başlandı.Siz bu konuları konuşurken onlar biraz daha oyun oynamanın peşinde 🙂  Her zaman bu şekilde gitmeyeceğini bilseler de kendilerini bu duruma ikna etmek güç olsa gerek. Biz büyükler bile tatilin etkisinden çıkabilmemiz zaman alıyor. Sonuçta tatili herkes çok sever. 🙂

Yeni bir eğitim öğretim dönemi başlıyor. Herkes büyük bir heyecan içerisinde. Öğrencisi, velisi, öğretmeni, idarecisi, yöneticisi, servisçisi,dönercisi.. Herkesin yeni dönemde bambaşka heyecanları var. Bunların içinde öğrencinin okuluyla, yeni arkadaşlarıyla tanışma heyecanı ve öğretmenin öğrencisine kavuşma heyecanı ise bir başka. Evet her meslek grubunda benzersiz heyecanlar vardır. Fakat öğrencilerinize yıllarınızı adayıp, emek verip, sorunları birlikte aşıp onun gözlerinizin önünde büyüdüğünü görebilmeniz..  Yetiştirdiğiniz öğrencilerinizin mesleğini eline alabilmesinde katkınızın olduğunu bilmeniz ve öğrencilerinizin size gönülden bir teşekkür etmesi.. “İyiki varsınız ve iyi ki benim öğretmenimsiniz” diyebilmesi.. Bu bir öğretmenin hayatı boyunca duyacağı en güzel iki cümle olduğunu düşünüyorum.

Dün bir öğrencim beni gördüğünde heyecanlanıp zıplamaya başladığını gördüm. Ona baktığımda çevresine bu benim en sevdiğim öğretmenim dediğini duydum. Bu emek verip yetiştirdiğim öğrencimin bana en güzel hediyesiydi. 

Güneşin tadını çıkartmış bireyler olarak güzel bir yaz tatili sonrası 17 Eylül’de ilk ders zilinin çalmasıyla yeni döneme başlıyor olacağız. Dilerim herkes için güzel bir başlangıçlar olur, hedeflerimizi gerçekleştirebileceğimiz, başarı dolu bir yıl olur.


Eğer kendinize hedefler koymayı ve bunları gerçekleştirmeyi seviyorsanız, yeni döneme başlamadan önce yıl boyunca gerçekleştirmek istediğiniz hedeflerinizi bir kağıda yazın ve odanızda her zaman görebileceğiniz bir yere asın. Ben hedeflerimi yazdım. Ne kadar yoğun da olsak hedeflerimi gerçekleştireceğime inanıyorum. Birlikte birçok hedefi gerçekleştirebiliriz. Neden bugün başlamıyoruz 🙂

Yeni eğitim öğretim yılınız hayırlı olsun.
Bilim dolu güzel günlere..

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?