Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Son Dakika : Sakarya Üniv. Hendek Eğitim Fak. 109 öğrenci yemekten zehirlendi..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU


Sakarya‘nın Hendek ilçesindeki Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Fakültesinin yemekhanesinde yemekten zehirlenen 100 öğrenci, hastanelere başvurdu.

Edinilen bilgiye göre, fakülte yemekhanesinde akşam yedikleri yemekten sonra rahatsızlanan 100 öğrenci karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle Hendek Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınan öğrenciler, tedavilerinin ardından taburcu edildi. 

Öğrencilere, öğle yemeğinde çorba, türlü sebze yemeği ve peynirli makarna verildiği öğrenildi. Yemekten alınan numunelerin incelenmek üzere laboratuvara gönderildiği kaydedildi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Karakuş, yaptığı açıklamada, endişe verici bir durum olmadığını bildirdi..

Öğrencilerin dün akşam yemekhanede verilen yemekten zehirlenmiş olabileceklerini ifade eden Karakuş, “Yemekten mi kaynaklanıyor, birkaç gün sonra öğreneceğiz. Çünkü besin zehirlenmesi tanısıyla hastaneye gelenler oldu. Yetkililer de böyle bir şey söyledi ama hangi yemekten, ne vakit yediklerinden kaynaklandığını birkaç gün sonra öğreneceğiz. Birkaç öğrenciye serum takılmış ama endişe verici durum yok. Sos olarak peynir kullanılan bir makarna varmış öğünde, ondan şüpheleniliyor” dedi.

Sakarya Üniversitesi  Son Şakasını da yaptı..

Merhaba arkadaşlar..
Suan öyle bir durum içindeyim ki ,halime sevinsem mi ağlasam mı bilmiyorum.Akşam yemeği için alternatif olarak okul yerine başka bir yerde yemek yeme kararı arasında çekişiyorduk.Kampüsün hemen yanında Abla’nın Yeri diye bir mekan var.Orada karar kıldık ve okulu salladık.Ve gece geç saatlerde duyduğumuz haberlere göre bazı arkadaşlar karın ağrısı sebebiyle hastaneye gitmişler.Ertesi gün dayanamayıp oda arkadaşımda hastaneye gitti.Gidenlere sürekli serum ve hap veriyorlar.. Suan hala problemi devam eden arkadaşlarım var ve onlara bu yazım bittikten sonra yardıma gideceğim.. Gurbettesiniz , kimseniz yok arkadaşlarınızdan başka.. Kime muhtaç kalabilir ki tanıdıklarından başka ?
Size örnek vermek gerekirse şu gazete haberlerinde çıkan bir pembe kazaklı genç arkadaş var(Yukarıdaki fotoğraf).. O arkadaşım hastaneye gitmeden önce benim yanımda tezini yazıyordu..Ve birden karnı ağrıdığını ve hastaneye gideceğini söyledi.Geldiğinde ise haber sayfasında görünce şok oldum. Final arifesinde yapılacak en korkunç bir olaydı.. Ne diyelim artık .. Rahatsızlanan arkadaşlarıma büyük geçmiş olsun dileklerimi sunar , Allah’tan acil şifalar dilerim ..
Kaynak : Benden iyi kaynak yok ..

Gelen Arama Terimleri:

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 1
  • mağdur
    Posted on

    mağdur mağdur

    Yanıtla Author

    size göre endişe edilecek bir durum yok çünkü acıyı çeken biz olduk. BİZİ anlamanızı beklemiyoruz kaç kere zehirlendiniz acaba? Bunu örtpas etmeye çalışmayın!!!! hafife alınacak bi durum değil bu… Büyük rezillikk koskoca SAKARYA ÜNİVERSİTESİ VERDİĞİ BİR LOKMACIK YEMEKLE BİZLERİ ZEHİRLEDİİİİ… OKUDUGUM OKULDAN BİR KEZ DAHA UTANÇ DUYDUM . Güya yemekhane mühürlenmiştii öyle dediler bugün yine yemek var hala açık orası bakalım daha kaç kişi zehirlenecek.