Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Türkiyede Adresli Bilimsel Dergiler ve Etik..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Araştırma ve Etik

Merhaba arkadaşlar..

Üniversitelerimizi tercih ederken hep köklü ve sosyal yaşamı iyi olabilecek üniversite kriterlerini göz önüne alarak tercih yapmaya çalışıyoruz. Üniversite okumak şart değil ama tercihen bir üniversiteye gitmek istiyoruz.

Hiç kendinize sordunuz mu :

Ben neden üniversiteye gitmek istiyorum ?

Benim gideceğim üniversitede neler olmalı , bana ne verebilir ?

Üniversitemde bana ders verecek akademisyenler kimler ? Yapmış oldukları çalışmalar neler ?

Etkinlik olarak neler yapılıyor? Etkili ve gerçekten verimli mi ?

Geleceğimde ne kadar etkili olabilecek ?

Bu soruların yanıtlarını kendinize verebildiniz mi ? Yanıtlarını verdiğiniz takdirde düşündüğünüzden artık başka bir pencereden bakmaya başlayacaksınız. Eğer ülke dışında bir üniversite okumak isterseniz ki maddi yönden güçlü olmalısınız bu konuda global olarak düşünmelisiniz ama Türkiye’de bir üniversite seçmek isterseniz birkaç üniversite göz önünde bulunmalı.. Zaten o üniversiteler de revaçta ve çok tercih edilen üniversiteler..

Unutmayın ki , küçük bir üniversitede okuyup basitçe okulu bitirmektense büyük ve köklü üniversitede zorlanarak bir bölüm bitirmek daha verimli olacaktır. Bir söz vardır durumu en iyi özetler; derede boğulmaktansa okyanusta boğulmak daha iyidir..

Şimdi size Türkiye’deki üniversitelerin yapmış oldukları bilimsel makaleleri ve yazılmış makalelerin etiklik derecesini anlatan hiç düşünmeyeceğiniz yönlerini size gösterebilecek bir video paylaşacağım. Bu video biraz olsun içeride olan durumu bize yansıtacaktır.

 


 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?