Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


2010 İnternet Raporu ..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Uluslararası internet sitelerinin ve sunucularının performansını takip eden İsveç merkezli şirket Pingdom, ?Sayılarla İnternet 2010? raporunu açıkladı. İnternet, e-posta ve sosyal medyadaki geçen yılın temek istatistiklerini açıklayan rapora göre dünyadaki internet kullanıcı sayısı yüzde 14 artışla 1.9 milyarı aştı. İnternet kullancılarının yüzde 42?si Asya?da bulunurken, Asya?yı yüzde 24 ile Avrupa izledi. Geçen yıl günde ortalama 294 milyar adet e-posta gönderilirken, bu epostaların yaklaşık yüzde 90?ı kötü amaçlı-istenmeyen spam e-postalardan oluştu. Toplam e-posta kullanıcı sayısı da 1.8 milyara ulaştı. Bu sayının 480 milyonu geçen yıl e-posta kullanmaya başladı. 2 milyara ulaşan internet kullanıcılarının toplam sayısı hesaba katıldığında, dünyada halen internet kullanmasına karşın e-posta hesabı olmayanların sayısı 200 milyonu buluyor.

Sosyal medya alanındaki içerikler en hızlı yayılan alan oldu. Youtube?ta her gün izlenen video sayısı 2 milyara çıkarken, Facebook?a her ay yüklenen fotoğraf saysı 3 milyarı aştı. Dünyadaki tüm internet sitelerinin sayısı 20 milyondan fazla artışla 255 milyonu geçti. İste istatistikler..

Sayılarla 2010

E-Posta Gönderimi

Video ve Sosyal Paylaşım Platformları

Görüntüleme

Türk İnternet Siteleri İstatistiği

Alan adlarındaki satış

Görülüyor ki bu ucsuz bucaksız sanal dünyada hala yaşam var.. Sosyal medyalarda artış ve kişisel – kurumsal tanıtım, forumlar canladıktan sonra bu sayı bir iki üç kat daha artacaktır..Sonuçta bilişim çağına girmiş bulunmaktayız.Kaç kişi bir bilgisayarı ya da interneti %50-%70 kullanıyor..O zaman göreceksiniz gerçek sayıları.. 🙂

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?