Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Kültür Elçimiz: eBot

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Herkese merhaba,

Bugün blogumuza konuk ettiğimiz tatlı mı tatlı bir kültür elçimiz var. Size kim olduğunu, bu zamana kadar neler yaptığından bahsedecek. Geleceğe dair düşüncelerini sizlerle paylaşacak. Sözü fazla uzatmadan sizi eBot ile başbaşa bırakıyorum =)


eBot Kimdir?

Ülkemizden Marmaris Beldibi Sıtkı Zaralı Ortaokulu, Evren Paşa Ortaokulu ve Manisa Mehmet Suphi Egemen Ortaokulunun dahil olduğu 5 ülke ortaklığında yürütülen Robotic Now! isimli eTwinning projesinin maskotu “eBot” proje ortağı ülkeleri ziyaret ederek kültür elçiliği yaptı.

Madrid – Mercado De San Miguel

İlk olarak İspanya’nın Madrid şehrini ziyaret eden eBot orada özel eğitim öğrencilerinin bulunduğu proje ortağı okulda kültürümüzü tanıttı, Madrid şehrini gezdi.

Madrid – Palace Real

Malta – Valletta

Daha sonra Malta´ya geçti. Malta’da gerçekleştirilen eTwinning günü etkinliklerinde Su Kaşifi ünvanını aldı.

Malta – Öğrencilerle seyahat ederken

Şehrin akışına karışıp öğrencilerle doyasıya güzel vakit geçirirken poz vermeyi de ihmal etmedi. 🙂

Malta devlet televizyonunda haber oldu

2018 Avrupa kültür başkenti Valletta’yı ziyaret etti . Burada Malta Devlet televizyonuna haber olan eBot Yunanistan’ın Atina kentine geçti.

Yunanistan – Atina

Akropolis’i ziyaret ederek kültürel elçilik görevini kültürel mekanları ziyaret ederek devam ettirdi.

Atina – Akropolis

Atina’da tarihi yerlerin yanısıra yeni Akropolis müzesini öğrenciler ile birlikte gezen eBot çok değerli anılar biriktirdi.

Seyahatlerinde yanında taşıdığı günlüğüne, gittiği ülkelerde yaşadığı deneyimleri ortak ülkelerdeki öğrenciler İngilizce’nin yanı sıra kendi dillerinde de kaleme aldılar.

Biriktirilen hatıralar

Gezdiği ülkelerin kültürlerini tanıtan kültürel nesneleri ve değerli bilgileri sırt çantasına koyarak ülkemize geri döndü.

eBot Türkiye Dönüşü

Ülkemize dönen eBot kültürel ve tarihi seyahatine şimdilik ülkemizde devam etmektedir.

eBot İzmir Efes gezisinde

eBot’un İzmir’de antik kent gezisi sırasında Celcius Kütüphanesi önünde hayranları için çekildiği güzel bir fotoğraf =)

eBot Kardeşlerini Ziyaret Ediyor

Şimdi Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği’nin organizasyonuyla kardeşlerinin yaptığı kodlama, robotik ve 3D tasarım çalışmalarını görüp sizlerle paylaşmak için tüm yurdu gezeceğim. Gezilerime yurt içinden biriktirdiklerimi paylaşarak devam edeceğim. Beni okulunuza davet etmek isterseniz  bilgi@bte.org.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bunu söylemeden geçemeyeceğim, beni mutlaka sosyal ağda twitter ve instagram üzerinden takip etmeyi unutmayın. Sosyal ağ hesaplarımı sizlerle paylaşıyorum ki deneyimlerimizi daha çok kişiyle paylaşalım. Yeniden görüşebilmek dileğiyle..

Sevgiler..


Tatlı bir kültür elçisi olan eBot hayatını ve deneyimlerini bizlerle paylaştı. Bahsettiği gibi siz de okulunuza davet etmek isterseniz bilgi@bte.org.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yeni deneyimlere yeni ufuklara yelken açmak; başkalarından yeni şeyler öğrenmek, öğrendiklerimizi başkalarıyla paylaşmak için böyle anlam katan değerler oluşturabilmek günümüzde ne kadar çok önemli.. Blogumda böyle güzel değerleri ağırlamak benim için büyük bir mutluluk..

eBot, sohbet içerisinde yurt içi gezilerine başlayacağını söyledi. Vakit kaybetmeden biz de mail listesine adımızı yazdırdık. Umarım bu görüşmemizi en kısa zamanda yeniden tekrarlar ve okulumuzda öğrencilerimle birlikte daha fazla vakit geçirip paylaşım yapabilme mutluluğuna da sahip oluruz 🙂

Böyle eBot gibi değerlerin çoğalması ve en kısa zamanda yeniden görüşmek dileğiyle..

Kendinize iyi bakın.

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?