Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Bölümlerine Göre Türkiye’nin En İyi Üniversiteleri

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Üniversite eğitimi almak herkesin istediği bir durumdur. Hele ki verdiği kaliteli eğitim, araştırma ve sosyal imkanlarının geniş,kariyere etki edecek başarısı, isim yapmış üniversiteler oldu mu herkesin hayali =)

Doğru üniversiteyi seçmek, doğru karar vermek gerekir. Okumak istediğiniz bölüme karar verdiyseniz aslında geriye kalan şeyler puanınız ve hangi üniversite oluyor. Puanınız iyi ve alternatifleri değerlendirmeye başladıysanız bu tablolar sizin için yararlı olacaktır. Bölümlerine göre Türkiye’deki en iyi 10 üniversite sıralanmış. Sıralama olarak akademik performans puanı, öğrenci performans puanı ve kurum performans puanı temel alınmış. Bunlardan ortalama puan çıkartılmış. Ortalama puan üniversite isimlerinin karşısında yazmaktadır.

bolum-a bolum-b bolum-c bolum-d bolum-e

Eğer üniversite için önünüzde 2 yılınız varsa ve siz bu yazıyı okuyorsanız size tavsiyem seçeceğiniz bölümlerin içindeki bir üniversiteye yerleşebilmeniz! Üniversite okumak istiyorsanız her zaman en iyi üniversiteler hedefiniz olsun. Tabloda aslında belli üniversiteler birbiri arasında yarışıyor. Ülkemizde 81 ilin neredeyse hepsinde en az bir üniversite var. Fakat tabloda yalnızca 10 üniversite herhangi bir bölüm içerisinde sürekli kendi arasında yarışıyor. Geleceğinizi düşünüyor ve sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız bu üniversiteleri tercih edebilmelisiniz.

Şimdiden geleceğinizde size başarılar dilerim.

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 2
 • Mehmet Ekinci
  Posted on

  Mehmet Ekinci Mehmet Ekinci

  Yanıtla Author

  Anladığım kadarıyla ODTÜ akademik kadrosu ilahlardan oluşuyor.


  • Kemal İKİZOĞLU
   Posted on

   Kemal İKİZOĞLU Kemal İKİZOĞLU

   Yanıtla Author

   Raporda ODTÜ’nün birden fazla bölümde başarılı olduğunu göstermiş. Çalışmalar yapılıyor, başarı geliyor demek ki..