Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Youtube Video Listelerini İndirme

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Youtube bizim için büyük bir zenginlik. Herhangi bir konuda yaptığımız aramalarda bize öyle güzel sonuçlar çıkartıyor ki bunları inceleyip bazı videoları tekrar tekrar kullanabilmek kendi arşivimize de alabilmek için indirme ihtiyacı duyuyoruz. Bunun için internette “Youtube’den Video İndirme“, “Youtubeden nasıl video indirilir?” , “Programsız Youtube Video İndirme” diye aratmaya başlıyoruz. Amacımız en kısa yoldan ve kolaylıkla bu videoları,video listelerini indirebilmek! Video listelerini indirmek için kullandığım bir yöntemi sizinle paylaşmak istiyorum. Bu yöntemle listeleri kolay şekilde indirebileceksiniz.

 

Ben YouTube sayfamda Piano Cover adında bir video listesi oluşturmuştum. Listeyi örnek olarak sizde kullanabilirsiniz.
Link : https://www.youtube.com/playlist?list=PLKJHjYPJyr3AgEMbwC6tNKF8hz2Zb6-TA 

  1. Video listelerini kolaylıkla indirebilmek için internet sayfanızda http://youtubemultidownloader.com/playlist.html adresini açın.
  2. Youtube video listesi linkini açtığınız sayfa içerisinde “Playlist Link” yazan yere yapıştırın. Sonrasında dilerseniz Quality (Video Kalitesi) değişikliği yapabilirsiniz. Yapıştırma işlemi sonrası videolar görüntülenmeye başlayacaktır.Altta yer alan mavi yükleme çubuğu %100 olasıya kadar bekleyin. İşlem bittikten sonra oluşan kodu kopyalıyoruz.youtubemulti1
  3. Bilgisayarımızda kurulu olan Internet Download Manager programını açıyoruz. Şu adımları takip ediyoruz: Görevler > Panodan Toplu İndirme Ekle butonuna tıklıyoruz.youtubemulti2
  4. Açılan pencerede video listemizde yer alan videoların isimlerini görmeye başlıyoruz. Videoların tamamı tanımlandıktan sonra kaydetme yerini düzenleyiniz. Sonrasında indirmek istediğiniz videoların bazılarını seçebilir ya da Tümünü Seç butonuna tıklayıp zahmetsizce hepsini seçebilirsiniz.
    youtubemulti3
  5. Ayarlamalarınızı tamamladıktan sonra Tamam butonuna tıkladığınızda video listenizin zahmetsizce indiğini göreceksininiz.Bu sayede YouTube’den video listelerini başarıyla indirebileceksiniz.

Kolay Gelsin.

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?