Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


WordPress Yazı Sürümlerini Kaldırmak..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Bugün yeni bir şey öğrendim ve bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Bu öğrendiğim bilgi WordPressin yeni sürümleriyle beraber gelen revizyon özelliği. Yani siz bir yazı ya da sayfa üzerinde ne kadar düzenleme yapıyorsanız o düzenlemelerin hepsini elinizin altına kaydediyor. Ve istediğiniz zaman eski düzenlemelerinizi uygulayabilme şansı veriyor. Sürümler arası karşılaştırma yaparak farkları size kaynak kodlu bir şekilde gösterebiliyor.Var olan özelliğin kısaca kullanım amacı bu şekildedir.

Çözüm:

Kod Ekleme:

İlk olarak şöyle bir şey buldum. Sitenizin wp-config.php dosyası içerisine ekleyeceğiniz tek satırlık kod ile bu sürümlerin oluşmasını kapatabiliyorsunuz. Bu kodu kullanmak isterseniz dosyanın en alt satırına ekleyebilirsiniz.Ben bu kodu kullanıp test etmedim.

define('WP_POST_REVISIONS', false);

Eklenti Kullanma:

Better Delete Revision adında bir eklenti buldum.Bu eklenti sitenizde yapmış olduğunuz düzenlemelerden sonra oluşan sürümlerin kaldırılmasına yardımcı oluyor. Bir eklenti.Hiçbir dosya içerisine kod eklemesi yapmıyorsunuz. Eklentiyi kurup ayar sayfasına giriyorsunuz.Eklentiye ulaşmak için tıklayınız.

Size burada hangi yazılarınızın ya da sayfalarınızın kaç tane sürüm oluşturduğuna dair bilgi veriyor.Burada yer alan tüm düzenlemelerin hepsi sürüm.En altta Yes,I would like to delete them! butonuna tıklayıp var olan tüm sürümleri temizleyebiliyorsunuz.

Temizledikten sonra yapmış olduğum güncellemelere tekrar göz attığımda oluşan sıkıntının ortadan kalktığını gördüm. Ve db cache,site cache tarzı eklentiler kurup da php dosyalarına kod ekleme gibi durumdan da kurtulmuş oldum. Problemi ortadan kaldırdım.

Eğer böyle bir sıkıntı ile karşılaştıysanız rahatlıkla bunu kullanabilirsiniz.

Kolay Gelsin.

 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?