Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Yeni Yılımız Kutlu Olsun! Hoşgeldin 2014!

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

2014-yeni-yil

Merhaba Arkadaşlar, Yeni Bir Yıla daha adım attık.. Hoş geldin 2014 .. 🙂

Bu yazımı 2014’e girerken yazıyorum.. 2013’ten çıkıp yeni bir yıl içerisinde yazdığım ilk yazım olacak.. Şöyle biraz eskilere gidip blogumuzda neler yapmışım , neler çizmişim göz atmak istiyorum.. Başlangıçtan bu zamana geçen günlerimizin bir analizini yapalım..

Bir blogspot adresinden yazdığım yazıları sonlandırmadan ilk kez bir hostinge geçmişim 17 Aralık 2010 ‘da..

Blogum bugün 3 yaşında.. 🙂 Ve o günden itibaren yıl sonuna kadar yani 14 gün içerisinde 4 yazı yazmışım. Ve 2011 boyunca Ocak ayı 54 yazı olmak üzere 188 yazı yazmışım.. O zamanlar yeni hevesle ilk aylarda hevesin doruklarında yazdığım yazılar gittikçe azalmaya başlamış. Üniversiteye yeni başladığım zamanlarda 1. sınıfın vermiş olduğu o boşluğu blogumla doldurmaya karar vermiş gibi görünüyorum..Yurt hayatının içerisinde yaptığımız belli şeyler beni buna sürüklemiş sanırım. 2011 yılının sonlarına doğru yazma işini biraz daha düşürmüşüm.. Herhalde artık daha fazla sosyal olup yazı yazmaya vakit ayırmaktan ziyade yaşamaya çalışıyormuşum.. 🙂 Eğlenceli , güzel ve rahat geçen bir yıldı.. Kazandığım arkadaşlıklar ve dostluklar bir başkaydı.. 

Ve yeni bir yıla daha giriş yapmıştık.. Yıl 2012 .. Bu yılda bir Üniversite’de ilk kez eve çıktım. Sanırım evde daha fazla yazmam gerekirken çok daha az yazmışım..  2012 yılında yalnızca 60 yazı yazabilmişim. Sorunlar , problemler , sıkıntılar ve kurs – ödevler derken bloguma verdiğim önemi azaltmışım.. Biliyorum yazamadım ama hayatımın en köklü , en kıymetli ve en değerli deneyimlerimi bu yılda yaşadım. Bu yılın vermiş olduğu ağırlık gerçekten de çok fazlaydı.. Yaşadığım 1 yılda bana : ” Nasıl 1 yılda 6 yıl yaşanır? ” sorusunun yanıtlarını verdi.. Her üniversite hayatı yaşayan bireyin geçmesi gereken zaman dilimi olarak görüyorum..

Bir yılı daha devirmiştik ve gelmiştik 2013 ‘e .. 2013 yılı yine kendimi kaptırıp da aştığım yıllardan biri haline geldi.. Evden ayrıldığım zamanlardan sonra kendimi yine yurtta buldum. Şanssız arkadaşlarla yaptığım yolculuğu sonlandırdım. Yurtta ne kadar kısıtlı durum olsa da hepsini yavaş yavaş esnetip daha da özgür , daha zihnim berrak ve dinamik hale getirdim.. Tabi sıkıntılarımdan ötürü blogumla yine ilgilenemedim.. Bu yılda bloguma 33 adet yazı yazmışım.. Bu yazı sayısı gitgide düşüyordu.. Bu yıl yaşamış olduğum sıkıntıları üniversitede labaratuvarda asistanlık yaparak , ebru ve ney kurslarına giderek dağıtmaya çalıştım. Yine verilen ödevler diğer kendime ayıracağım zamanı alsa da bloguma verdiğim önemi yavaş yavaş kendime ayırabileceğim nefes alabileceğim zaman olarak kullandım. Gerçekten çok hareketli , çok daha iyi geçen bir yıldı.. Bu yılda blogumun temasını değiştirdim. Bu tema öncesi wordpress “alltutorials” temasını kullandım. Önceleri kendime uygun tema aramak zorunda kalıyordum hep.. Yeni çıkan temalara göz atmak ve onları beğenebilmek için sürekli incelemektense , beğendiğim temaları kendime uyarlamaya başlamıştım. Yine bu “Shortnotes” temasını da kendime biraz olsun uyarladım. Bazı eksik bilgilerimi tamamlayamadığım için net olarak düzenleme yapabilecek zamanı oluşturamadım. Ama şu anda hoş görünen tema ile yolumuza devam ediyoruz..

2014 giris

2013 bu şekilde geçti ve artık yeni bir yıla daha girdik.. Hoş geldin 2014!

Bu yıl benim için bambaşka bir yıl olacak.. Kendimi yapabileceğim, uğraşabileceğim diğer kanallardan uzak tutup kendimi yalnızca sınavıma odakladım. Bu sene hayatıma yön verebileceğim , ayaklarımın üzerine basabileceğim bir yıl olacak.. Ve burada bu mutluluğumu inşallah sizinle paylaşacağım.. Bu her anlamda büyük değişimlere ortam hazırlayacak..

Yeni yılda yapacağım bazı şeyleri size önceden haberdar etmek istiyorum..

ÖSS zamanlarında bilgisayarımı tamamen bırakıp ders çalışabilmeyi ümit ediyordum hep.. Ama bu olmadı tabi , sadece oynadığım oyunları azalttım ama bilgisayarı tamamen açmayacağım demedim. Bu sefer daha büyük sınava hazırlanırken yine kapatacağım demiyorum = ) Yazmış olduğum önceki yazılarım da da bahsettiğim gibi bloglar artık eski değerini taşımamaya başladı. Yer alan sosyal ağlar blogların üzerine gölge düşürdü. Ama tabiki de biliyoruz ki blogların yeri bambaşka.. Ben bu adresimde bloglamaya devam edeceğim.. Vakit buldukça yeni yazılar yazıp çalışmalarımdan size güzel haberler vereceğim.. Bir anı hatıra defteri gibi birlikte yazıp çizeceğiz sizinle..

Yeni yılda gerçekleştireceğim , odaklandığım en büyük işim bu olacak..

Yeni yılınız kutlu olsun..

Hep birlikte Nice yıllara..  : )

 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?