Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


WordPresste Yazıda Twitt Paylaşma..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

 

Merhaba arkadaşlar..
Az evvel wordpress 3.4 sürümünde entegre edilen bu twitter özelliğini kullanmak istedim. WordPressi güncelleme yaptığınızda yada takip ediyorsanız onunla ilgili açıklamalara rastlamışsınızdır..
Ben sadece böyle bir özelliği duymuştum.Ve birçok arkadaşım kullanıyor rahatlıkla.. Ama bu zamana kadar hiç kullanmamıştım. Ama artık bu gün kullandım. Üstte yer alan twit ile bugün ilk kez blogumda kullanmış oldum.. 🙂

Bunu nasıl kullanacağınıza dair bir bilginiz yoksa size nasıl kullanabileceğinizi anlatayım..

İlk olarak twitter sayfanızdan herhangi bir twiti seçin.Üzerine tıkladığınızda o twit için gönderilmiş yorumları göreceksiniz..Twitin altında  “Detaylar” diye bir link var.. ” Detaylar” linkine tıklıyoruz..

 

“Detaylar” kısmına tıkladığımızda açılan pencerede ” Bu tweeti yerleştir” diye bir link daha göreceksiniz..Alttaki resimde gördüğünüz gibi linke tıklıyoruz..


“Bu tweeti yerleştir” linkine tıkladıktan sonra karşımıza son adım olarak biraz css ayarı yapıyoruz. Sayfamızın ortasında çıkmasını istiyoruz ve orta butonunu tıklıyoruz.HTML kodunu kopyalayıp sitemizin kod kısmına yapışırıyoruz..

 

Ve başarılı bir şekilde sitenizde hiçbir eklenti kullanmadan , WordPress 3.4 güncellemesinin özelliğini kullanarak yaptık.. Hepsi bu kadar ve basit.. 🙂

Kolay Gelsin 🙂

 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?