Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Ufak Notlar | Vize Arifesi 2012 ..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Yıl 2010 ..

>Uff.. Ne zaman kendimi motive etsem , şu kitapları elime aldığımda hep heyecanım kaçıyor.. Biraz çalışayım , sonra bulurumm birşeyler..

> Bir dolaşıp gelsem nasıl olur ki ? Hem rahatlamış , hem de hava almış olurum..

>Sınava 4 ay kaldı.. Daha bitirmem gereken konular varken .. Off..

> Şu üniversiteyi kazanabilecek miyim ? Hangi bölüm olsa gideceğim ..

>Dur bir hayal kurayım , belki biraz daha moral kazanmış olurum..

Bundan 2- 3 sene önce bu zamanlar üniversite sınavına çalışmanın doruklarına ulaştığım zamanlardı.. O kadar çalışmaktan bıkmıştım ki , bir an önce şu sınav olsun bitsin diye hep iç çekerdim.

“Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır” diye bir söz vardır.. Çalışıyordum , inanıyordum başaracağıma..

O kadar çok sıkıldığım anlarda ise ya çalıştığım dersi değiştirir farklı bir konuya başlardım;  ya da hayal kurmaya başlardım. Hep o an  ” Şimdi öss değil de , vizelere çalışsam , üniversiteyi kazandığımda yapacaklarımı , hayatımın temellerini atacağımı düşünürdüm. Biraz heyecanımı tazeledikten sonra hemen hayal kurmayı bırakır , dersime çalışmaya devam ederdim ..

Yıl 2012 ..

Şimdi üniversiteliyim.. Önümde beni bekleyen vizelerim , finallerim var.Ve şuan bu yazımı yazarken pazartesi günü sabah 9:00 ‘da dönemin gireceğim ilk vizesine hazırlanıyorum . Biraz sıkıntı duyduğum Fizik dersiyle ile açılışı yapacağım.

Bundan 2- 3 yıl önceki sıkıntım üzerimde yok.. Öyle bir rahatım ki ,bu rahatlığımı sizinle paylaşıyorum. Çalışmadan önce biraz üzerimde bilmediğimden korkum vardı.

Ama artık onu çalıştım..

Ve korkmuyorum vizelerden finallerden.. 🙂

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?