Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


#Bayram Arifesindeki Zorlu Görevler ..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Yine bir boşlukta size bir değerlendirme yazmak için zaman ayırabildim.. İkinci sınıfta gerçekten beklediğimden de çok güzel geçiyor.Bu senenin neredeyse ilk dönemini yarıladık.. Ve Kurban Bayramı arifesine geldik..

Ondan önce okulda gerçekten çok güzel bir anı yaşadım.Materyal dersi için arkadaşlarım okulun stüdyosunu kullanmaları gerekiyordu.Orada işimizi bitirdikten sonra stüdyoda çalışan bir arkadaş ile birlikte ufak bir muhabbete daldık..

Stüdyo olduğunda ne konuşursun. Grafik ve düzenleme üzerine bildiklerini paylaşırsın.. Bizde birbirimize sürekli soruyoruz.Hangi programları kullanıyorsun ?Ne yapıyorsun , neler biliyorsun ..

Çekimleri Adobe’nin Premiere ve After Effect programlarını kullanarak düzenleme yapacaktım.Muhabbette bu programlar üzerine gelişti ve birden sanki daha önceden arkadaşmışız gibi muhabbet devam etti.Zamanımız kısıtlı olduğu için kısa sürdü..

Videoları düzenlememin sonucunda arkadaşlarım başarılı bir not aldılar.. Bunun için çok mutluyum.Ayrıca bahsettiğim muhabbette de kendimi kanıtlamış oldum. 🙂 Geçmişte araştırmalarımın yaptığım çalışmalarımın şu an mevyesini yemekteyim.. Eğer bu yazdığım tecrübeleri kendinize ders çıkartabilirseniz gelecekte problemleri çok kolay bir şekilde aşabilir ve iddialı adımlarla ilerleyeceğinizden emin olabilirsiniz..

Şimdi onlarınki bitti.. Sıra bizdeydi..

Verilen ödevler şu şekildeydi :

1.Grup üyelerinin bir il tanıtımı yapması ..
2.Grup üyelerinin tanıtılması ..
3.Kapalı Alan video çekimi ..
4.Açık Alan video çekimi ..
5.Kampanya videosu..

Bize verilen ödevi bir an önce halletmeliydik. Kaybedecek zamanımız yoktu.Bir gün içerisinde bütün yapmamız gereken tartışmayı yaptık , senaryolarımızı yazdık , oyuncularımızın gelme durumlarını hallettik.. Adeta çok başarılı bir şekilde ilerliyorduk..

Bir gün içerisinde çekimlerimizi hallettik.Öyle bir halloldu ki her şey birbirinden bağımsızdı. Kamera çekiminden görüntüleri alıyor, kamera sesi kaldırılıyor.Ses kayıt cihazına kaydettiğimiz sesi programda birleştiriyor , düzenlenen video üzerinde efekt ve geçiş işlemleri düzenleniyor ve intro ,cast yapıldıktan sonra render işlemleri başlıyor. . Uzun ve uğraştırıcı bir iş..

Gerçekten bu zorlu görev kurban bayramı arifesine verildi.. Grup üyelerinin yapacağı görevlerin hepsi buraya kadardı.. Şimdi sıra bende ve bunları Kurban bayramından sonra teslim etmem gerek..

Neyse ki iki gün boyunca aralıklı çalışmalarla 1 , 2 , 3 numaralı ödevleri bitirebildim.Sıra açık alan video çekimlerinin düzenlenmesinde.. Daha hiç dokunmadım bu projeye.. Umarım geceler uzun olur :)) Bayram dönüşü kesinlikle teslim etmeliyiz.Yoksa kurunun yanında yaşta yanacak ve herkes O alacak..

Sakarya’dan yine yollara düştüm.. İlk önce Bursa’ya yeğenlerimle buluşmaya.. Daha sonra memlekete.. 5-6 gün sonra tekrar Sakarya’ya. . Şuan yolculuk yapmak hiç canım istemiyor ama mecburum ..

Bakalım ileride bizi nasıl maceralar bekliyor..

Ayrıca.. Ayrıca .. Ayrıca. .

Şunu keşfettim kendimce .. Hani sizin karşınıza hep zorluklar gelir . Bazen yılmak istersiniz,sorularınıza cevap bulamayabilirsiniz. Çok zor denir hemen.. Aslında o zorluğun derecesi bize aittir.. Zor diye de birşey yoktur.Sadece engelleri aşamadığımızda ona o şekilde hitap ederiz. Belki de o problem başkaları için çok kolay.Ama niye bize göre zor.. Üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir durum yoktur .. Sadece biraz kendi kendimizi sorgulamaktan ve zor diye bir kavram çıkartmaktan başka ..

İnanmak ve istemek kadar büyük bir başarı kaynağı yoktur ..

Küçük bir dipnot : Hayat zor ve bende kolay biri sayılmam..  😉

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?