Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Yeni Dönem MIEExpert Başvuruları Başladı!

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Herkese merhaba,

Geçen yıl ilk kez seçildiğim Microsoft’un eğitimciler için önem verdiği programı olan MIEExpert ailesine katılabilmek için yeni dönem başvuru sayfası açıldı. Microsoft Innovate Educator Expert, küresel eğitimci vizyonerleri tanımak için oluşturulmuş birinci sınıf bir programdır.

Microsoft Yenilikçi Eğitici Uzmanı seçildim.
Microsoft Yenilikçi Eğitici Uzmanı seçildim.

Geçen sene bu aileye kabul edildiğimin haberini aldığımda çok mutlu olmuştum ve bu güzel haberi yine bir blog yazısı yazarak sizlerle paylaşmıştım. Bu yazıyı okumak isterseniz şuradan ulaşabilirsiniz. Başvuruların açılmasından sonra bu aileye katılmak isteyenler için programın duyurusunu yapmak istedim.

Nasıl MIEExpert Olurum?

Programa her yıl 6 Mayıs – 15 Temmuz tarihleri arasında başvurular alınmaktadır. Başvuru şartlarını yerine getiren herkes bu programa başvurabilir. Sonuçlar Ağustos ayı sonunda açıklanır.

Microsoft Eğitim Programları
Microsoft Eğitim Programları

Başvuru Şartları Nelerdir?

Hangi Soruları Yanıtlamalıyım?

Önceki yıllarda cevaplanması gereken önemli 4 soru bulunmaktaydı. Fakat bu yıl önemli bir değişikliğe gidilmiş ve adayın kendini ne kadar geliştirdiğini, hangi platformlarda ne kadar çalışma yaptıklarını detaylarına kadar yazmanızı istedikleri ciddi bir başvuru süreci hazırlamışlar. Bu sorulara şuradan ulaşabilirsiniz. Bazı soruların yanıtlarını verebilmek bir noktada birikim ve emek verilmiş çalışmalar gerektiriyor.

MIEExpert Bireysel Adaylık Başvurusu
MIEExpert Bireysel Adaylık Başvurusu

Sorularınızı yanıtladıktan sonra başvurunuzu http://aka.ms/EduNomination adresinde yapıyor olacaksınız. İlk kez başvuru sürecine dahil oluyorsanız buraya kayıt olup bireysel başvurunuzu gönderebilirsiniz. Başvurular 6 Mayıs – 15 Temmuz tarihleri arasında kabul ediliyor olacaktır.

Adaylıkta Başvuru Onay Süreci

Başvuru yapacakların dikkat etmesini istediğim bir nokta var ki bu yıl başvuru sürecinde farklı bir yol izleniyor. Başvuruda aşamalı onay süreci bulunmakta. Başvurularınızı son haftaya bırakmadan Haziran ayı içerisinde tamamlayacak olmanız süreç içerisinde oluşabilecek eksik durumlar için zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Sorularınız olduğunda alttaki yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin. Birlikte çözüm bulabiliriz. İhtiyacınız olan şey başvuru kriterlerini tamamlayıp kendinizi aday göstermeniz için gerekli formu doldurup adaylığınızı bildirmek. Microsoft’un Yenilikçi Eğitmen Uzmanı olmak için harekete geçin ve siz de bu küresel aileye katılın!

Güzel haberler alabilmek dileğiyle..

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?