Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Öğrencimin Arduino’da Hazırladığı 13’lü Karaşimşek Devre Tasarımı

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Herkese merhaba,

Bugün benim için önemi büyük olan bir paylaşım yapacağım. Dönem içerisinde anlattığım Arduino dersleri sonrası bir öğrencim yeni döneme hazırlık yapmaya başlamış. Tinkercad üzerinde yer alan devre hazırlama kısmında Arduino’nun sınırlarını zorlamak istercesine 13’lü karaşimşek devresi hazırlamış. Devre çizimini de bütün renkleri kullanarak Arduino’ya renk katmış. İyi de yapmış. =) Şimdi hazırladığı devreyi izniyle sizlerle paylaşıyorum.

Malzeme Listesi:

Malzemelerimizi tamamladıktan sonra hemen devre şemasını kurmaya başlayalım.

Devre Şeması:

Devremizi tamamladıktan sonra kod kısmına geçelim.

Kodumuzu çalıştırdıktan sonra ledlerimizin sol üstten sağ altta yanıp tersine doğru söndüğünü, karaşimşek devresinin çalıştığını göreceksiniz.

Öğrencilerimi harekete geçirerek üretme heyecanı aşılıyor olmak ortaya ürün çıkartabilmelerine yardımcı olmak mutluluk kaynaklarımdan bir tanesi..

Kolay gelsin.

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?