Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


First Lego League(FLL) Jr. Usta Yazılımcı Ödülünü Aldık

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Bilim Kahramanları Derneğinin 28 Nisan 2018 Cumartesi günü Doğa Koleji Sarıyer Kampüsünde yapılan İstanbul Avrupa Yakası FLL Jr fuarına Viserion takım adıyla katıldık. Hazırlıklarımızın jüriye sunumu sonrasında Usta Yazılımcı Ödülünü aldık.

Bu senenin konusu “Aqua Adventure” yani suyun yolculuğu. Bu yolculukta öğreneceğimiz yeni bilgiler için zaman kaybetmeden çalışmaya başladık. Mühendislik defterlerinde yer alan etkinlikleri takımımla birlikte üzerinde tartıştık. Suyun kaynağından evimize olan yolculuğunu adım adım inceleyip bu yolculukta yer alan problemleri çıkarttık.Problemleri nasıl çözebileceğimiz üzerinde düşünmeye başladık. Araştırdık, Anlat Bana posterimizi ve Lego modelimizi sorunu çözümleyebilecek bir şekilde kriterlere uygun tasarlayıp çalışmalarımızı tamamladık.

Öğrencilerim, takım ruhuyla hareket edip, işbirlikli çalıştılar. Bireysel olmaktan ziyade takımla nasıl çalışabileceğini ve çalışmaların sonunda daha güzel sonuçların olduğunu öğrendiler. Hepsi takıma ait olmaktan çok mutluydular. İstekli bir şekilde çalışıp araştırmanın ve keşfetmenin nasıl bir şey olduğunu yaşayıp öğrendiler.

Hazırladıklarımızı sunacağımız gün geldiğinde takımım heyecanlıyken ben daha da heyecanlıydım.Öğrencilerim emek verdiler, çabaladılar ve ortaya güzel ürünler çıkarttılar. Jüri karşısında projemizi lego modelimizin üzerinde güzel bir şekilde sundular. Lego Wedo’da motorların birlikte kullanımı ve bunları farklı fonksiyonlarla çalıştırabilmeyi öğrendiler.Öğrendiklerini de modelimizde uyguladılar. Bu da bize hedeflediğimiz ödül olan Usta Yazılımcı Ödülünü almamızı sağladı. Çalışmalarının karşılığını böyle güzel anlamlı bir ödülle almış oldular.

Biz bir takımız. Takım ruhuyla hareket edip iş birlikli çalışıp birlikte duyarlı profesyonellik gösterdik. Her bir öğrencim bu takımda yer alabildiği için çok mutlu, çok şanslı olduğunu söyledi. Ben de böyle öğrencilerle çalıştığım için çok mutlu çok şanslıydım 🙂

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?