Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Yeni tema ile karşınızdayım ..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Uzun zamandır kullandığım Alltuts adlı temadan sonra tumblr tarzı olan Shortnotes adlı temaya şu andan itibaren geçmiş bulunmaktayım.  Hepimiz için hayırlı olsun! 🙂

Öncelikle alltuts teması üzerinde düzenleme yaparken yaptığım bir hata yüzünden footer kısmında bir problem çıkmıştı . Sorunu o an çözememiştim, neyse ki problemi çözmüştüm ama artık temamı değiştiriyordum.. Arşivimde bulunan temalardan bir tanesi olacak her zaman.. 😉

eskialltuts

Tema üzerinde uzun zamandır bakım yapamıyordum. Bu tatil üzerinde artık bakıma almalıydım.. Sitenin wordpress sürümü birkaç sürüm gerideydi.. Eklentilerin neredeyse yarısına güncelleme gelmişti.. Ve bazı eklentilerim işlev görmemesine karşın etkin haldeydi.. Boş yere sisteme gecikme yapıyordu.. Tema üzerinde birkaç uygulama isteklerime cevap vermiyordu.. Aslında herşeyden önce  yeni bir nefes lazımdı..

WordPress , yeni nesil online günlükler olarak kullanılmasına karşın farklı kullanım tarzları bulunmakta.. Altyapı güçlülüğü sayesinde her zaman tercih edilmeye başlanmış olması bunun tek sebebidir.. Normalde uzun uzun yazı yazarak ya da ufak birkaç birşey paylaşarak yayınlar yapıyordum..

Tumblr hiç duydunuz mu ? Miniblog kavramını tanıttı bize.. Ve bu sayede ufak paylaşılacak bir resim ya da video basit bir şekilde paylaşılarak basit günlük ya da mini blog kavramını gösterdi bize..

Hiç tumblr kullanmadım ama gerçekten de yeni tasarım , yeni bir nefes olması için o tarz bir tema tercih ettim bu kez.. Farklı yayın seçenekleri mevcut..

Örneğin tüm düzenlemelerin yer aldığı standart bir yazı seçeneği kullanabilirsiniz..Tüm özelliklerin açık olduğu bir seçenek..  Alıntı seçeneğini kullanarak  sadece bir alıntı ve sahibinin isminin yer aldığı ufak bir paylaşımı da basitce yapabiliriz , video , ses , galeri gibi birkaç tercih seçenekleri  daha mevcut.. En güzeli de seçeneklerin yanında media simgelerinin olması..

Ve böyle olması benim için ilgi çekici olmuştu.. Kısa bir önizleme yapmak istersek temamız şu şekilde oldu :

yenishortnotes

 

Bu değişikliklerin yanında blogumda yer alan linklerden kırılmış olanları mevcuttu. Onların %95 oranında düzelttim.Veya yeni bağlantılar sağladım..

Yeni tema ile gelen birkaç değişiklikten daha size bahsetmek istiyorum..

Konu başlıkları tıklanabilir halde değil..Zaten ilk olarak dikkatinizi çekeceğini görüyorum hemen..  Yorum yapacağınız zaman solda yer alan Comment linkine tıklayarak yorumlarınızı bırakıyor ve yapılmış yorumları okuyabiliyorsunuz..

Temayı kullandıkça daha birçok özelliğini birlikte keşfedeceğiz.. Ve yeri geldikçe tüm özelliklerini kullanıp verimli bir şekilde kullanmaya gayret edeceğiz..

Hepimize hayırlı olsun diyor ve yeni temamızla yeni yazılarımızla tekrar devam ediyoruz.. 🙂

İyi Günler..

 

 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?