Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Küçük problemler büyük sonuc doğurur :)

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar ;

Son zamanlarda yaşadığım olaylar beni iyice sıkıntıya sokuyor.Vize döneminden sonra ilk defa ders çalışma isteği geldi.Onu da matematik türev ile kaçırdım 🙂 Bu dönemden sonra matematik derdi bitiyor ama nedense bunu tam kendime anlatmış değilim.Seneye fizik dersimiz var.Fiziğe karşı bir ilgim var.Bakalım fizik beni sevecek mi ?

Fanatik bir Firefox kullanıcısıyım.Ama son Fifefox 4 güncellemesini yaptıktan sonra herşey değişti.Eski sürümlerde gerçekten çok iyi performans elde etmeme rağmen son güncelleme resmen beni mahvetti.Yapmak istediklerimi yapamıyorum.Üzerinde kurulu plugin ve sayfalarım var. Kaldırdığımda hepsini tekrar eski hale getiremeyeceğim ya da beni uğraştıracağını düşündüğüm için uğraşasım gelmiyor.Chromu sevmediğim halde onu kullanmaya başladım. 🙂 Bir an önce bu durumdan kendimi kurtarmam lazım.Yoksa entegreli dowloand programımı değiştirmek zorunda kalacağım.

Vizelere kadar prison break dizinin ilk bölümünü bitirmiştim.Vizelerden sonra 2. sezona başlamak istedim.Yanlış part indirmesi sonucu diziyi neredeyse 1 gecede bitiriyordum.Böyle birşey yaptığımı farkettikten sonra resmen soğudum. Şimdi tekrar izlemeye çalışacağım.Bakalım nasıl olacak..

SQL hakkında belli bir tecrübem oldu . Ama daha çok eksiğim var.Onun yanında farklı birşeyler yapmak istiyorum ama tam fikirlerimi netleştiremiyorum. Sonucta yapılandırılmış sorgu dili olarak açılımı var. Neyi sorgulayacağım ?  Yada sorgulanacak birşeyler varda ben mi bilmiyorum 🙂 Şimdilik bunun üzerinde arkadaşlarıma ve kendime ders veriyor olacağım.

Command & Conquer Generals oyununu bilirsiniz.Yılların eskitemediği , oyunseverlerin isteyipte bırakamadığı böyle bir oyun işte 🙂 Onu 64 bit Win 7 işletim sistemli bilgisayarıma kuramamıştım.İçime dert oldu.Bu oyunu bilgisayarıma kurup oynamalıyım diye kendimi yedim bitirdim.Ama sonunda kazanan ben oldum 🙂 Oyunu kurmayı başardım.Test ettim.Üzerine Zero Hour’u kurdum.Test ettim ve onayladım. . Tek problem bir başka bilgisayara kurup lan üzerinde test etmek kaldı.Bakalım eğer test başarılı olursa yeğenim Furkan Köçekoğlu ile büyük bir turnuvaya başlayacağız.Diğer yeğenim olan Hüseyin Ahmet Yıldırım’da bizim hakemimiz olacak ..  Hakem şike yok!Ona göre 🙂

Nokia 5800 Xpress Music telefonuma güncelleştirme attım.Telefonlar hakkında pek bilgim yoktur.Sadece özelliklerinin ne işe yaradığını ve favori telefonlarımı bilirim.İlk defa yedek aldım.Güncelledim ve iyileştirmelerde bulundum.Bu onun içinde çok iyi oldu.Harita özelliğini deneyemedim ama çok iyi olduğu görülüyor.. Radyo özelliği getirmişler.Doğrusu olması gereken bir özellikti ama ben internet radyosu kurmuştum.Pek değişen birşey olmadı benim için..

Bu aralar birşeyler indiremiyorum.Harddisklerim boşaldı.Sistemim bu durumlara alışık değil hiç! Sana bir haller oldu diyor resmen 🙂 Elimden terabayt mı desem hekzobayt mı desem bilemedim ama .. O kadar veri geçmiştir.Artık verimli bilgi önemli olduğunu insan bir zamandan sonra anlıyor.Yurda ilk geldiğim aylarda internet hızı 1,5 mb’da  2,3 kb’lara kadar düşmüştü.Hatta oda arkadaşım google sayfasını zor açıyordu.Bazen takılıyor, kilitleniyordu.Artık odamda wirelles ile rahatlıkla bağlanabiliyorum.Herkes farkına vardı galiba bu olayın..Ya da sistem iyileştirmesi mi yaptılar yoksa ?

Memleketimdeyken her hafta birşeyler yapardım.Bahçemize gider orda ufak bişiler atıştırırdık.Mangal tarzı olsun, kangal sucuk tarzı olsun.. (Biraz canınız çeksin diye söylüyorum) Burda arkadaşlarıma söylediğimde kimse çıkarlı olmadı.Neyse ki can dostum beni anladı ve bir piknik organizasyonu ayarlayacağız. 🙂

Şimdilik bahsetmek istediklerim bunlar..Biraz özel biraz genel oldu ama içimi de rahatlıkla döktüm.Kendimi bu psikolojiden acil çıkartmam lazım..Yoksa bu benim zararıma olacak.Üniversite öğrencisisin.Rahat olman lazım demek geliyor içimden hep..Zaten kendimi de hep bununla kandırıyorum rahatlamam için . .

Bunu mutlaka söylemeliyim.Okulda yapmak istediğim büyük bir proje var.Bir kulüp organizasyonuydu.Çok ilginç bir şey ile karşılaştım.Bu durumda ancak bana zaman yardımcı olacak..(İnşallah ) Gerçekleştiği takdirde birkaç basamak atlamış olacağıma inanıyorum.

Bahsedeceklerim şimdilik bunlar arkadaşlar.. Eğer bu yazdıklarımın hepsini okuduysanız ne mutlu.Problemlerinizi küçük iken halletmeye çalışmalısınız.Büyüdüğünde onları çözmek zaman ve ilgi isteyecektir.Yazmak ve nerede problemlerinizin olduğunu görmek bir çözüm şeklidir.Küçük problemler büyük sonuc doğurur.Teşekkür ederim.Derdime ortakçı oldunuz.. Onca zamanınızı bana harcadınız.. Size daha yararlı olmak ümidiyle .. Sağlıcakla kalın.. 🙂

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?