Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Veri tabanları

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

İkinci dönemde göreceğimiz Bilgisayar derslerine başladık.. En çok merak ettiğim ama zaman ayıramadığım veritabanlarını çok sükür ders olarak alacağım.Uğraşması ve uygulamaları beni üşengeçliğe kaçırıyor.Bir türlü hevesle öğrenemedim.Ama dersin krediside (4 Kredili ders)buna etkili olarak el atmaya başlayacağım.İlk derste Veritabanlarına girişten başladık.

Çok basit ama farklı bir soru ile başladık..Veritabanları neden oluşturulmuştur ? Excel bunu karşılayamaz mıydı ? Herkes farklı farklı görüş ortaya sundu.Kimi sorgulama yaptığı için , kimi tablolar kullanıldığı için , kimi ise veri için daha güvenliği olabileceğini söyledi.Ama bana çok ilginç gelir ki sadece veritabanı ihtiyacını karşılamak için oluşturulmuş. 🙂
Bu arada öğrendiğim yeni bir yenilik var.Bunu da sizinle paylaşmak istiyorum.Microsoft Access veritabanı oluşturduğumuzda uzantısı .mdb olarak oluşuyordu.2007 sürümünden sonra bu uzantı .accdb olarak değiştirilmiş.
Dönem içerisinde uygulamalı olarak Access , Mysql , Sql , Oracle , IBM , Mondial hakkında eğitim alacağız.. Özellikle SQL hakkında ve Oracle hakkında notlar,program kurulumları ve sistem uygulama programlarını paylaşacağım.Şimdilik bu kadar.. 😛

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?