Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Dell Müşteri Hizmetleri Yardımı..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Kardeşime 4-5 ay önce  Dell Inspiron 15 model bir laptop satın aldık. Asus hayranlığıma bir alternatif eklemek istedim ve meşhur evde onarım hizmetlerinden çok bahsedildiğini hep duyduğum için bunu da deneyebiliriz dedim. Bilgisayar çok hoşumuza gitti.Performansı harika bir bilgisayardır.Kardeştir ya o bilgisayar bozulacak diye aklından hep geçirmiştir.

Yakın zamanda bir problem oluştuğunu söyledi. Problem ise bilgisayar”Güvenli Mod” ekranına kadar geliyor ve bir seçenek seçtiğinizde yeniden başlıyordu.Klasik bu çökmüş dedik.Önce onarım işlemlerini denemeye çalıştık ama bir sonuç alamadık.Sonrasında biçimlendirme işlemini yaptık fakat biçimlendirme işlemi sonrası bilgisayar kendini yeniden başlattığı anda “Kayıt Defteri Bileşenleri Güncelleniyor” yazısı geldiği anda başlıyor donmaya.. Olabilecek durumları düşünerek yeniden bir biçimlendirme daha yapıyorum.Ama hep o aşamada donup kalıyor. Sıkıntının bundan sonrasında HDD olacağına kanaat getirdim ve Dell Servis’i arayacağımızı garantiledik.

En çok merakla beklediğim an işte bu an dedim. Ve Dell Yerinde Servis numaralarını aldım. Kendi sitesine göre yönerge şu şekildeydi :

DELL Yerinde Destek Hizmeti Nasıl Çalışır?

Telefondan 0811 288 00 01 numarayı tuşladım,çıkan ingilizce mesajdan sonra 888 578 5446 numarayı tuşladım.Bekliyorum, bekliyorum ama bir sonuç alamıyorum. Sonrasında ise bu tuşlanan numaranın arkasına da 2212 numarasını tuşlayacağımı öğrendim.Öğrendim ama bir işe yaramadığını gördüm. Hayal kırıklığına uğradım resmen.. Farklı numaralar arıyorum, bir farklı numara daha buluyorum.

Tuşladığım Numara :  0 216 570 87 54  

Bu numarayı tuşladım ve Dell Yerinde Servis hizmeti çıktı.Hem de Türkçe! O kadar uğraştırıyorsunuz neden siteye bu numarayı koymuyorsunuz diye söylenmeye başladım 🙂 Orada problemimi anlattım beni başka bir hatta yönlendirdiler. Yönlendirildiğim yer ise KoçSistem. Laptobumun modelini söyledim.Garanti kapsamında olduğunu gördükten sonra işlemlere başladılar.Arıza kaydı aldılar ve takip için numarayı bana verdiler. Ürünü kargolamak için bana şirketin kargo numarasını verdiler ve 5 gün içerisinde kargolamadığım takdirde arıza kaydı iptal olacağını söylediler. Servise ulaşıp arıza kaydı oluşturduğum için mutluyum. İstanbul’da olsaydım belki de yerinde servis gelebilirdi ama Balıkesir’in bir ilçesi gibi yerde kargo ile alıyorlar ürünü.. Servis için ulaşamayan arkadaşlar yukarıdaki numarayı tuşlayarak kolaylıkla servis hizmeti alabilirler. Kargo sonrası durumu işlemler bittiği zaman yazarım sevgili okurum.. =)

Yıllar Sonra Ekleme :

Laptop garantiye gittikten 1 – 1,5 hafta içinde geldi. Harddiskten kaynaklı problem olduğunu onlar da doğrulamışlar. Harddisk değiştirildi. İşletim sistemi kurulu bir şekilde geri göndermişlerdi. Çok mutlu olmuştum. Aradan belli bir süre geçtikten sonra kardeşim oyun oynarken touchpad yanına hızlı bir şekilde vurması sonucu bilgisayar kapandı. Tabi akla ilk gelen şey yine harddisk oluyor. O kısmın altında harddisk mevcut. Bizim bilgisayar yine açılmıyordu. Tekrar garantiye gitti. Ben bu sefer kullanıcı hatası diyeceklerini ve geri göndereceklerini düşündüm. Aksine problemi sorgulamadan değiştirmişlerdi. Helal olsun dedim. Neyse ki o günden sonra bilgisayarımın başına bir iş gelmedi. Verdiği destek hizmeti sonrası Dell marka laptop almak isteyenler gönül rahatlığı ile alabilirler.

Kendinize çok iyi bakın..
Kolay Gelsin.

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?