Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Sınava Heyecanlı Bekleyiş..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

KPSS2_cerceve

Merhaba arkadaşlar..

Uzun bir süre yazmak isteyip de yazamadığım bir zaman dilimi oldu. Daha önceki yazdığım yazılarımda buraları boş bırakmayacağımı ve bir iki tane dahi olsa da yazacağımı söylemiştim hep.. Zaman aktı ve geçti.. Neredeyse uzun bir süredir heyecanlı ve çetin geçen bir maratonun içerisinde olduğum için yalnızca olayların içerisinde bulunarak anı yaşayabildim. Sizler için dikkat çekici ayrıntılar yakalamaya çalıştım. Yazmak basit olmayan , özen isteyen , zaman isteyen bir durum olduğu için genellikle kısa notlar alıp bu notlarımı daha sonra toparlamaya başladım.. Şimdi ise bu kısa notlarımı sizinle paylaşmak için yazı dizileri şeklinde aktarmaya karar verdim.

Kısaca şöyle bir bakalım , ben en son nelerden bahsetmiştim. Neler olmuştu , neler yaptım ve neler olacak..

En son ara tatildeyken bir yeni yıl yazısı yazmıştım ve orada sınavlarla , okulla ilgili bir şeyler bahsetmiştim. Aradan neredeyse 7 ay geçmiş.. : ) Şu an bende korktum bu kadar uzun bir süre geçmesine..

O kadar süre boyunca kpss ile ilgili çalışmalarıma her gün hız katarak daha da arttırdım. Azimli çalışmalarımın ve geleceğimi güzel bir şekilde şekillendirebilmek için zamanımı hiç boşa geçirmediğim bir süreç oldu. Beklenen gün geldi ve kpss sınavına girdim , sonrasında mezuniyetimiz oldu. Şu an memleketimdeyim. Geleceğe dair güzel haberler almayı beklediğim memleketimdeyim.. = )

Sizinle paylaşacağım düşüncelerimi bir yazı dizisi haline getirmeye karar verdim.

1. yazımda öncelikle 3. sınıfın bitiminden itibaren karar verme sürecine ve içinde bulunduğum duruma değineceğim.. Geçen yaz tatilinde neler oldu, nasıl geçirdim, onlardan bahsedeceğim.Bu konuda görüşlerinizi daha iyi netleştirmenize ve sizin için bir nebze nasıl fikirler oluşturabileceğinize örnek olacağını düşünüyorum.

2.yazımda okulların açılması ve yapacağınız işleri , okul ile çalışmaları nasıl yürütebileceğinize , çıkan sorunlara ve olabilecek ihtimallere , dershane , okul arası mekik dokuyacağınız ödevlerinizin sizi sıkıştırıp çaresiz kaldığınız o anlara  değineceğiz..

3. yazımda kpss çalışmalarınıza nasıl devam ettiğinize , neler yapmanız ve durumunuzun nasıl olması gerektiğine , çalışma tempolarınıza ve stresle tanışacağınız zamanlara değineceğim.

4. yazımda ara tatilinizi nasıl değerlendirmeniz gerektiğine , o arada nasıl bir plan yapmanız gerektiğinize değineceğim.

5.yazımda okul bitimi , mezuniyet baloları , finaller , kpss çalışmaları her şey birbirine girdiği o anlardan bahsedeceğim.

6. yazımda ise Kpss sınavında yaşayacağınız ve bir yıl boyunca yaptıklarımıza bakacağız. Emeklerimize ve sonrasında öğrendiğimiz gerçekleşen durumlara bakacağız. Mezuniyet törenimizi yapıp , içinde bulunduğumuz psikolojik savaşlarımızı ve bunun etkilerini konuşacağız.Sonrasında neler yapılabilir bunları değerlendireceğiz..

Öncelikle şunları belirtmeliyim. Bu yazı dizisi 2. –  3. sınıf öğrencilerini daha iyi ilgilendiriyor. Ve çalışmalarına farklılık katması açısından da farklı bir pencereden bakmanıza da olanak sağlayabilir. Lütfen yazıları okurken kendinizi 3. sınıfın yaz tatilinde , girmeniz gereken bir yıl sonra kpss sınavının olduğunu ve o psikoloji stres ile düşünerek okumanızı istiyorum. Gelecek kaygısı yaşıyor gibi .. O zaman daha da iyi anlayabilir , yapmanız gerekenleri bir an önce dikkate alabilirsiniz.

Hiçbir şey imkansız değildir , mucizeler için zaman gerekir.. 

Olumlu düşün, olumlu yorumla , olumlu yaşa..

En küçük değişim bile bir başarıdır.. 

Küçük değişimlerden büyük değişimleri yanında getirir..

Sabretmeyi öğren.. 

Sen yalnızca kendine bak , başkalarının ne yaptıkları umrunda olmasın..

Kendin ile yarış , başkalarıyla değil.. 

Hedeflerini küçük adımlarla gerçekleştirmeye çalış..

İşini hiçbir zaman sona bırakma.. 

Her zaman takip et kendini..

Biliyorum bunu deme.. Bilmiyorsun , farkında değilsin.. 

Vermiş olduğum bu cümleler sizin ileride işinize yarayacak anahtar cümleler.. Şu an okumak yalnızca zihinde kahkahalara sebep olabilir. Ama yeri geldiğinde hayat kurtaran cümleler olduğunu yaşadığınızda siz de söyleyeceksiniz.. 😉

Bir sonraki yazımızda yazı dizimizin ilk bölümünde görüşmek dileğiyle..  = )

 

.

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?