Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Son Güz Döneminin Vizesi ..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

vizeler

Merhaba arkadaşlar..

Üniversitede öğrencinin en can alıcı , en can sıkcı noktalarından bir tanesi de ölçme ve değerlendirme aşamasıdır.. Dönem başında seçilen ders haftalarca sürer ve bir haftaya uğrar ki yine Vizeler.. Göz açıp kapayıncaya kadar kısa bir süre sonrasında hemen gelen vizeler..

Çok hoşumuza gitmemesine rağmen artık son kulvarlarda koşturuyoruz bu can sıkıcı ama bir o kadar da özleyeceğimiz hoşumuza gitmeyen terimleri.. Vize Haftası , Vizeler , Vize Notları , Vize Çalışmaları , Vize Soruları vs.. kulağa bazları hoş gelse de bazıları ilgimizi çekmese de biliyoruz ki özleyeceğiz = ) Başlığımda da yer aldığı gibi artık bu bizim son Güz Döneminin Vizesiydi..

Bu dönem aldığım 4 ders var.

BTE403 – ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI

BTE407 – OKUL DENEYİMİ

BTE413 – ALAN SEÇMELİ III (VİDEO DÜZENLEME VE OLUŞTURMA)

SAU510 – OKULLARDA BİLİŞİM YÖNETİM SİSTEMLERİ

 

premierecc21

Almış olduğum bu derslerden sadece BTE413 – ALAN SEÇMELİ III (VİDEO DÜZENLEME VE OLUŞTURMA dersimin vizesi oldu. O da uygulama sınavdı.. Bu zamana kadar yapılmış belkide en farklı vizelerden bir tanesiydi.. Gerçekten de çok hoşuma gitti.. 

Sınavda 5 soru soruldu.Ama öyle a4 kağıdını sınıfa dağıt , aynı anda açın , yanınıza bakmayın gibisinden hiçbir şey olmadı.. İlginç olan vize sınavım hakkında size biraz detaylar paylaşmak istiyorum..

Hocanın önceden hazırladığı 500 MB şifreli zip dosyası snava 30 dakika kala arkadaşlar arasında flash belleklerle dağıtılmaya başlandı.. Aslında verilen dosya bizim vizemiz için hayati önem taşıyan bir dosya.. = ) Şifresi bulunsa da önemli değil çünkü uygulama sınavda önemli olan birşey var ki o da senin yapabilme kapasiten.. Yani hoca soruları sana söylese de söylemese de biz aslında neler sorabileceğini önceden tahmin ediyor ve nasıl yapabileceğimizi kendi çabalarımızla iyi öğrenmiştik.. Aslında bizim çabamız bu kolay sınavdan başarılı bir not alıp sınavı bitirip vize haftamızda var olan tek vizeyi bitirmek! : ) Nereden nereye geldik böyle, şifre önemli de önemsiz bir nevi..

Benim bu dersi seçmemdeki en büyük etken , video düzenleme uygulamalarına ve videoları kesip birleştirme , efektlerle destekleyip farklı görsel oluşturma , yeni medyalar üretmeye karşı bir ilgimin olması..Ve bu derste öğreneceklerimi kendi bilgilerim ile pekiştirip profesyonelce düzenlemeler yapabilmek! .. Öyle bir güzellik oldu ki üzerinde neredeyse 3- 4 yıldır çalıştığm Adobe Premiere programıyla çalışıyorduk.. Böyle olması beni daha da derse bağladı ve daha fazla ilgili olmamı sağladı.

Vize sorularını içeren zip dosyasını herkes neredeyse almasını bitirmiş , kırabilmek için uğraşıyorlardı.. Biraz zaman geçtikten sonra labaratuvara girdik. Herkes bilgisayarlarını hazırladı. Ve o beklenen şifre için herkes hocadan şifreyi söylemesini bekliyordu.. Şifre söylendi ve sınav başladı.. Vize kağıdımız Adobe Reader’de hazırlanmış bir pdf dosyasıydı.. Sınavda hoşuma giden ikinci bir durum ise buydu.. Adobe Form ile bir sınav kağdı hazırlanmıştı.Bunun için blogumda bir yazı yazacağım. Çok hoşuma gitmişti böylesine bir sınav..

Ve çok şükür bir sınavımızı , bir vize haftamızı da bu 40 dakikalık sınavımızla bitirdik..

Geride kalan arkadaşlar.. Belki 9 belki 5 belki de duyduğuma göre 15 tane vizeye giriyorlarmış.. Bizim vizemiz sadece 40 dakikadan ibaretti.. = )

Sıra şimdi Finallerde ..

🙂

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?