Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


BBC Türkçe – Günlük Yaşamda İngilizce..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Uzun süredir arşivimde bulunan bir ingilizce eğitim sayfasını sizinle paylaşmak istiyorum. BBC’nin hazırlamış olduğu günlük yaşamda  İngilizce dersleri eğitimi veriyor. Sitede hazırlanmış 20 tane bölüm içerisinde 13 er tane konu bulunuyor.Konular 3 er dakikalık seslendirme şeklinde ayrılmış . Real Player dosya formatında hazırlanmış.  Bilgisayarınıza indirip dinleyebileceğiniz güzel bir set.. Şu an bende dinlemeye başlayacağım..  Dersleri bilgisayarınıza indirerek arşivinizde de saklayabilirsiniz..

Eğitimde konuşma seklinde anlatıyor . . Nerelerde nasıl söylenmesi gerektiği , farklı cümle şekilleri , kısaltmalar ve sık kullanılan cümleleri öğrenmeyi hedefliyor.. Tekrar ve öğrenmek için verimli olacağını dinlediğim ilk derste anlayabiliyorsunuz 🙂

Dersleri dinleyebilmek için realplayer bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor. Programı indirebilmek için tıklayınız..  

BBC Günlük Yaşamda İngilizce konularına ulaşabilmek için tıklayınız.. 

Haberlerle ingilizce derslerini denemek isterseniz şuradan ulaşabilirsiniz.. İngilizcenizi test etmek , kavramları yeniden hatırlamak için kücük alıştırmalar ile kendinizi yineleyebilirsiniz.. Sayfaya gitmek için tıklayınız..

Umarım herkes için  faydalı ve verimli bir paylaşım olur..

Yararlı olması  dileğiyle.. Kolay Gelsin..

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?