Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Ufak bir boşluk.. :)

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Ufak bir boşluk bularak bloguma birşeyler yazma zamanı bulabildim.. Biliyorum ki ilk zamanlar bir heves uğruna çok güzel şeyler ekliyordum.Daha fazla güncelleme yaparak daha aktif bir blog girişiminde bulunuyordum.Ama biraz derslerimin ve kursumun yoğunluğundan ve yazmak yerine daha fazla şeyler keşfetmenin peşinde gittiğim için yazamıyorum.

Ama bugün yazacağım.. 🙂

Güz döneminin etkisinden itibaren bahar dönemine geçiş biraz telaşlı oldu.Çünkü eskiden çokça boş vaktim olmasına rağmen şimdi ise o boş vakitlerimin değerini yeni yeni anlıyorum. Bazen zamanımı yeni keşfettiğim internet sitesinde o kadar harcıyordum ki şimdi bunların güzel ama zaman çalıcı bir eğlence türü olduğunu anladım.Ve hala üzerimde böyle bir rahatsızlığım mevcut.. 🙂

Kursum ile birlikte okulu idare ediyorum.Haftanın geriye kalan 3 günü ise boşum.Ama sadece tatil günümü Pazar yaptım.Diğer günler de sürekli okul ödevleriyle ve kurs çalışmalarına ayırıyorum. .

Yeni bahar dönemi derslerimizden size biraz bahsedeyim.. İlk olarak programlama dilleri dersinden söz edeyim. İlk dönem delphi görürken şimdi visual basic öğrenmeye başladık.Bu çok güzel.. Ama birbirine karıştırmak ya da  bunların akılda kalmaması beni çıldırtıyor.Ki zaten de bunları ezberlemeye gerek yok.. Uygulama yaptıkça tecrübelenir ve daha iyi kullanmayı görebiliriz. Eğitim sistemi aslında bunu ezberleyip öğrenmemizi söylüyor.Sanırım ben de ezberlemişim ve sınıfımı geçmişim. Şu an aklımda eski bildiklerimden gayrı pek birşeyler yok 🙂 Mantığı işin içine girdikten sonra ayırıyoruz..

Bu arada visual basic için visual studio programını kullanıyoruz. Visual basic 6 programını kullanmaktan daha iyi..  🙂

 

 

Animasyon ve Canlandırma dersimiz ise bir müthiş.. Lise yıllarımda beni yarışma için proje grubuna alan öğretmenim Mübine Gezer’e  sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.. Yarışma sayesinde kısa bir süre içinde Flash ve Fireworks’ü öğrenip bir proje geliştirdik. .  O sayede temeli sağlam atmışım. İyi bir şekilde öğrenmişim. Üniversitedeki derslerimi de hiç zorlanmadan anlıyor ve kolay bir şekilde konuya hakim olabiliyorum. Öyle ki hoca uygulama yaparken bile sınıfa yardımda bulunabiliyorum.. Tek sıkıntım biraz actionscripti net olarak öğrenememiş olmam.. Kullanış şeklinde problem yok 🙂

** Flash çalışmalarımı paylaşabildiklerimi blogumdan paylaşmaya çalışacağım.. Eğer özel olarak isteyen olursa mail ile bana ulaşabilir..


Moodle – Açık Kaynak Uzaktan Eğitim Modeli

 

Öğretim Tasarımı ve Bilgisayar Destekli Eğitim benim zamanımı en çok çalan iki ders.. Moodle içerik eğitim sistemi yardımıyla eLearning yapıyorsunuz.Gruplara ayrılmış bir sınıfa çeşitli dersler verildi. Neyse ki bizim dersimiz kolaydı .. Türkçe 6. Sınıf..

Grubumuz o kadar sağlam çalışıyor ki iş bölümü sonrası hiçbir problem yaşamıyoruz.Tüm işlerimizi en uygun arkadaşlarıma dağıttım. Herkes görevlerinden memnun.Ve bu sayede grup çalışmamızın meyvesini dönem sonunda alıyoruz.. Sonuclarımız ise hiç şaşırtıcı değil :)) AA bize gelen notlar arasında 😉

Derslerimizi ve çalışmalarımızı şuradaki adresimizden takip edebilirsiniz.. 😉 Yorumlarınızı bekliyorum..

 

Kursumun ilk kurunun bitmesine 15 saat kaldı.. Bittikten sonra final sınavlarından sonra üst kura geçeceğim.. Bazen zorlanıyorum ve anladığım kadar bir de konuşmaya dökebilsem..

Ahh.. Sanırım hala zincirlerimi kıramadım .. 🙁

Ama inanıyorum ki bunu başaracağım .. Çalışmalarıma başladım ve devam ettiriyorum 🙂

 

 

Bu aralar yoğun çalışmalar içerisindeyim.. Sırf bu yüzden sürekli yaptığım etkinlik planlarımı erteliyorum.. İki hafta sonra bir kaçamak yapıp memlekete gitsem aslında çok güzel olacak.. Şu derslerimi ayarlayıp kaçabilirsem , bu tatil bana yeniden canlılık verecek.. 🙂

Bir de ..

Zamanın hiç bu kadar çok akıp gittiğini , saniyelerin bile bu kadar değerli olduğunu anlamaya başladım.. Durdurmak istesek de zamanı verimli ve doğru kullanmak bizim elimizde..

Şimdilik bu kadar..

Hoşçakalın..  🙂

 

 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?