Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Chrome tarayıcınızı özelleştirin.. | Çoklu Profil Desteği..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Geçtiğimiz ayla birlikte ezeli rakibi Firefox’u geçerek dünyanın en çok kullanılan 2. web tarayıcısı ünvanını eline geçiren Google Chrome’un kararlı kanattan 16. sürümü yayımlandı.

Yayınlanan sürümünde çoklu profil desteği göz alıcı özellikleri arasında bulunuyor.. Şöyle ki, belirlediğimiz profil dahilinde yer alan kendi yer imlerimizi, uygulama ve eklentilerimizi, geçmişimizi vb. kısaca tüm ayarlarımızı kolaylıkla yüklemenin yolu açılmış oldu..

Kullanımı :

Chrome Seçenekler sayfasına girip oradan Kişisel Öğeler sekmesine geçiyoruz.Sağ blokta açılan sayfada Kullanıcılar bölümü bulunmakta.. Buradan “Yeni kullanıcı ekle” dediğinizde hemen size yeni bir kullanıcı profili oluşturuyor.

Ben burada iki tane kullanıcı profili oluşturdum. Profil oluşturduktan sonra bunları çok rahat bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.. Kullanıcılar kısmındaki profillerin üzerine çift tıkladığınızda profil simgenizi ve  isminizi düzenleyebiliyorsunuz..

 

Şu an varsayılan profilim aktif.. Kullanıcı oluşturduktan sonra sol üst köşede varsayılan olarak bulunan Chrome simgesiniz yerine profil simgeniz gelecektir.Simgenize tıklayıp istediğiniz profile geçiş yapabilirsiniz..

Kolay Gelsin ..

 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?