Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


2011 Trendleri.. | İnfografik..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Yine bir yılı daha bitirip yeni bir yıla merhaba dedik .. Her geçen yıl yeniliklerin, güzelliklerin , imkanların arttığı , sınırların her geçen gün daha da genişlediği bir gelişim sürdürüyoruz.. Tabi bunlar olurken hep iyi olacak değil .. Arada tuzlusu da , acısı da peşimizi bırakmıyor değil!

Gerson Lehrman Group adındaki bir araştırma sirketi 2011’e ait teknolojik trendleri hazırlamış.Grafiğin daha iyi anlaşılması için hakkında kısa bir açıklama yapalım .

İnfogramız 9 bölüme ayrılmıştır..

İlk olarak grup bazlı satışlar hakkında bilgi verilmekte .Avustralya , Rusya ve Japonların bu konuda ilgileri daha fazla ilgili olduğu görülmekte.. Bu gelişimleri sonbahar aylarında takip artış göstermiş..

2.olarak akıllı telefonların kullanımının artmasıyla uygulamarının da kullanım sıklığı artmış durumda.. En sık olarak kullanılan foursquare gerçekten de kullanımı en fazla uygulama arasında..

3.olarak tabletler .. İlk olarak Appleden bir atak göstererek çıkartılan tabletlerden sonra birçok firma kendi tabletini çıkartmaya başladı.. Ama her ne kadar firmalar kendi tabletlerini çıkarsa da Apple’nin hızına ulaşabileceği pek görülmüyor.. %65’lik pazar payını kendi elinde tutmayı başarabildi Apple sonucta 🙂

4-5.olarak bulut uygulama hizmetlerini ve video paylaşımı sunan servislerin kullanımı .. Veri paylaşım olarak Google Docs platformu sık kullanılsa da alternafit olarak Dropbox ve İcloud bunların pazarına yaklaşabilir durumda. . Youtube ve Vimeo da bu platformlar arasında. Tahminlere göre 2020 ye kadar bu kullanımın daha da artacağı görüşünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Mobil fotoğraf paylaşımı da bu yılın trendleri arasında.Mobile telefonların gelişimiyle birlikte anlık olarak video , fotoğraf paylaşımları da artmış durumda..

Ve son olarak 2012 için beklentiler.. Bu teknolojilerin rahatlıkla kullanımı sonucunda ilerisi için büyük veri artışının oluşacağı hiç şüphesiz durumda.. Bu ileride daha da büyük boyutlara ulaşacağını görecebileceğiz.. İnternet tvnin daha da rehabet göreceği ve gelecekte büyük bir oranda kullanılacağı kesin .. 3. olarak da mobilden alışveriş sistemlerinin daha fazla geliştirilerek artık alışverişlerimizi bile telefonlarımızdan halledebileceğimiz bir gerçek.. 🙂

Kaynak : 2011-trendler-infografik/

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?