Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


#Yeni Bir Cihaz : Samsung Galaxy Ace (s5830)

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar. .

Teknoloji artık önüne engel koyulamaz derecede ilerledi ve takip etmek gerçekten çok güç oldu.Eskiden bir telefon ya da herhangi birşey aldığınızda o artık eskiyesiye kadar sizde olurdu.O görevini gördüğü sürece biz ona dokunmaz , daha iyilerine gerek duymazdık.Artık şuan bunu doğru bulmuyoruz.Neredeyse çoğu kişi bu fikri çürüttü ve değişim içinde kendini bulur oldu.

Bundan 4-5  sene önce Nokia  6680 telefonum vardı.Onunla belirli işlemler yapıyordum.Mobile bu kadar gelişmediği için az da olsa bana yeterli geliyordu.Gelişen mobil teknolojisi ile artık o telefonum bana yetmediğini gördüm..O zamanlar wifiler daha yeni artıyordu. Mobile devrime daha yeni yeni geçiliyordu.Fazla bekletmeden  5800 Xpress Music almıştım. O kadar mükemmel geliyordu ki bana anlatamam.Bütün yapacaklarımı oradan hallediyordum.Bir de kablosuz interneti bulduysam değmeyin keyfime .. 🙂

Flash desteklememesi bana çok kötüve büyük eksiklik gelmişti.Neredeyse bilgisayara gerek duymuyordum hiç.Dolaşacağım websitelerine , bakacağım maillerime { parantez açarak belirtmek istiyorum.O kadar aşmıştım ki mesaj gelir gibi telefonuma  mail geliyordu.Bir mesaj bir mail 🙂 } telefonumla bunları idare etmek çok hoşuma gitmişti.Flash olan adreslerde çok sıkıntı çekiyordum.Sayfalar kapanıyor yeniden açmam gerekiyordu..Bazen de bu yüzden telefonum arada sırada çökmelere maruz kalıyordu.

Telefonun piyasası hiç ölmemişti.Ölmemişti ama dışarıdaki herkes bu telefona ilgi göstermeye başladı.Dışarıda 10 kişinin 3-4 ‘ünde bu telefona rastlamaya başladım.Sanki pişti olurcasına.. Çok rahatsızlık verici bir durum.. Dokunmatiği de o kadar hassas değil.Sensör ekranı yataya geçirdiğinde resmen o scroll ile savaşıyorum 🙂

Şimdi çıkan akıllı telefonları denemenin sırası..Symbianı öldürdüler.Nokia artık tutunacak dalı Microsoft..Ne kadar ek paket , güncelleştirme çıkarsa da artık Nokia’dan soğudum.

Yeni almak istediğim telefonum Samsung Galaxy Ace (s5830).. Beni telefona çeken birşeyler var.Evet bunda kesinlikle eminim.. Telefonu elime aldığımda o zarif görüntüsü beni ilk başta cezbetti.Dokunmatiği harikaydı.Nokia ‘nın yazılımından daha iyiydi. En başta söylemem gereken özelliği ise androit işletim sistemine sahip olmasıydı.Aynı anda hem müzik dinleyebilir , hem mesaj gönderebilir hemde webte sörf yapabilirsiniz.Ya da oyundayken mesaj yazıp sonra devam edebilirsiniz.Bunu başarılı bir şekilde gerçekleştiren 800 mhz işlemcisine borçluyuz.

Kısaca belirgin özelliklerinden bahsetmek gerekirse ..

> Wi – Fi
Nokia  802.11 b/g  iken  Samsung 802.11 b/g/n

>Bağlantı hızı :
Nokia’da 3,6 Mbps  iken Samsung’ta iki katında.. 7,2 Mbps

>Görüntülü Konuşma :
Nokia’da görüntülü konuşma varken Samsung’ta görüntülü konuşma yok..!

>Kamera Çözünürlüğü :
Nokia’nın kamera çözünürlüğü 3,2  ve 3x zoom var iken ;
Samsung’ta 5.0 mp ayrıca 5x zoom özelliği bulunmakta..

>Nokia’da 128 MB SDRAM memory – ARM 11 369 mhz işlemci bulunurken;
Samsung’ta 158 MB Dahili Hafıza – 800 MHz ARM İşlemci bulunmakta..

>İşletim Sistemi :
Nokia’da symbian s60 bulunurken;
Samsung’da Android bulunmakta..

Telefonun fiyatı 622 TL ile 700 TL arasında değişiyor. Bu ürünü Hepsiburada | Vatan Computer | Bimeks te bulabilirsiniz..

Bu telefonda karar kılmamda bana yardımcı olan birkaç video var.İsterseniz sizde bir göz gezdirin..Belkide aklınızdaki fikirlerinize bir kat daha farklılık katabilir .. 🙂

 

 
Bulduğum karşılaştırma ve performans videolarını eklemeye çalışacağım.. Hoşçakalın ..

Gelen Arama Terimleri:

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?