Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


#Ramazan’dan gelişmeler..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar. .

Bugün tam 1 haftayı geride bıraktık.Ve geriye 22 gün kaldı.. Kaldı ama yaz tatilinin verdiği rahatlık , ramazan ile gelen oruc ibadetide üzerine eklenince iyice insanlar zorlanmaya başladılar.. Ama herkesin kendine göre bir çözümü oldu.Mesela benim yapmak isteyipte bu sene yapabildiğim bir günlük planımdan bahsedeyim ..

Sabah en erken 11:00 – 13:00 – 15:00 saatlerinde kalkıyorum.3-4 saat film izliyorum.Zaten saat 5-6 oluyor.2-3 saatte internete giriyorum.Oradaki gelişmelerimi takip ediyorum.Bakıyorum iftara yarım saat falan kalmış oluyor.Pide , su , mutfak derken oruclu bir günü tamamlamış oluyorum. Akşam ise benim için gece 11:00’den sonra başlıyor.Sabahlara kadar muhabbet ediyor , projeme çalışıyor , Furkan ile Generals oynuyor, bazende kuzen – yeğenlerle film izliyoruz.Bu şekilde rahata eriştim.Ama bu rahat kalıcı değil.Bilmiyorum. Eylül ayında sıkıntılar, dertler birden gelmez :))

Evde kotalı bir bağlantım vardı.TTnet’in en düşük paketlerinden bir paketti.4 Gb kotalı 500 kbt sevimli mi sevimli bir bağlantı.. Normalde bu bağlantıyı kıtı kıtına idare ediyordum.Ama artık bu benim için işkence olmuştu.Bilgisayarıma oturur oturmaz her seferinde aylık kota limitini aşıyordum..Bir ay bekliyor sonra yine kotayı aşıyordum. Fatura kesiminde de babam eve geldiğinde  faturanın ne kadar geldiğini hemen anlayabiliyordum :)) Neyse ki netlimitsize geçtik.Geçtik ama yine bir sınırlamamız var.Bu seferde 25 Gb geçtiğimizde bize verilen 16 mbit azalarak 1 mbite düşüyor.. Alternatif olmadığından el mahkum ..

Bana zarar biliyorum ama kendimi durduramıyorum. Deli gibi dowloand yapmaya başladım. Bu benim için bir sendrom haline geldi.Kurtuluş için gerekli bir ilaç , tedavi şekli yok.. Ne zaman bıkacağımı çok merak ediyorum ..

Ramazan için imsakiye tasarımları yapmayı ve pazarlamayı düşünüyordum.Bir ajansla anlaşmaya gitmiştim.Bilmiyordum ne kadar masraflı olacağını .. Ajans bana bir katalog temin etti ve kar marjımı yükseltti. Gerçektende olacakların en iyisi buydu.. 🙂 İmsakiye pazarladım.Bu bana inanılmaz tecrübe kazandırdı.. Ben sadece kendi ilçemi gezdim.Ve güzel para kazandım.Bu işi farklı ilçelerde yapan bir arkadaşla tanıştım. O artık işi ciddiye dökmüş. Her yıl standart yapacakmış.. Ben hevesimi aldım.İleride bir daha yapmak istersem, iş  bir telefona bakar..

Aldığım siparişlerde sadece bir tanesinde 2 problem çıktı.Biri grafikerden biri de benden .. Açıklamayı kendi anlayacağım şekilde kısa bırakmıştım.Onuda sipariş verirken o şekilde bırakmışım.Grafiker ise şablonu yanlış sipariş vermiş.. Nitekimde hata o şekilde bütün imsakiyelere yansıdı.Müşteri değiştirmek istemedi.Hata o şekilde kaldı.

Daha sonra ajansın ekibine katıldım. İçerik , Portal ve Script geliştirme işlerinde yardımcı olmaya başladım.Freelance olarak çalışıyorum.Çok memnunum..Bu benim içinde çok güzel oldu.İleriye dönük güçlü işler bizi bekliyor olacak ..

Şimdilik anlatacaklarım bunlar.. Kendinize iyi bakın ..

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?