Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


#Değerlendirme..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Günler bazen geçmek bilmiyor , bazen de “Ne çabuk geçti bu günler..” dediğim oluyor.Eğitim üzerine bir araştırma yapıyordum.Dil eğitimi veren siteleri dolaşmaya başlamıştım ki karşıma iki tane çok güzel site çıktı. Ücretsiz üyelik gerektiren belli bir bölümü var.Ama daha ek kaynak gereksinimi için aylık ya da yıllık belli cüzi miktarları var..Sizin için daha çok pratiği geliştirici , uygulama amaçlı da kullanabilirsiniz..

İlk keşfettiğim adres Livemocha oldu.Kendisini keşfettiğim anda hemen eğitimi çözmek için başladım.İlk önce tanıtıcı kelimeler geliyor.Anlamlarını buluyorsunuz. Daha sonra eşleştirme derken görsel desteklenmiş sözcüklerle öğrenmeyi daha da kolaylaştırıyorsunuz..Daha sonra alternatif adresler bulmak için yeniden aramaya başladım.Daha sonra karşıma bir gelişmiş şekli olan busuu çıktı.Orada devamlı olarak seviye ilerlemede karar kıldım.Bir arkadaşımla beraber birlikte iki rakip gibi ama öğrendiğimiz diller farklı , büyük bir ilerleme içerisindeyiz.. İnşallah bu ilerlemeyi bırakmayız.Yakın zamanda livemocha ve busuu sitelerini tanıtacağım ..

Satranç oynamayı sever misiniz ? İnternet üzerinde hep böyle bir adres aramıştım.Puan sistemli satranç sitesine turnuva düzenleyebilir , süre ayarlamalı farklı çeşit oyun kurabilir ve usta oyuncuların oynadığı hamle ve oyunları takip edebilirsiniz..Ama en çok sevdiğim yanı da puanınıza göre oyun seçebiliyorsunuz.Siteyi ziyaret etmek isterseniz tıklayınız..

Tasarımını kendim ayarladığım bir kartvizitimi bir ajansla anlaşıp baskıya verdirmiştim.Belki 3 hafta oldu hala kartvizitler gelmedi. Yaptıracağım işte biraz katmanlı bir işti.Çok mükemmel bir tasarım ve kartvizit olacaktı.. Görüşme yaptığım ajans için sağlam iş teklifleri bağlıyordum.Sanırım hepsinden vazgeçiyorum.. Tasarımı bastırmak biraz daha zaman aşımına uğrayacak gibi görünüyor.

Kendimi 2-3 günlüğüne sosyal hayattan soyutlayarak bir geziye çıktım.Hem akraba ziyareti hemde gerçekleştirmek istediğim birşeydi.Niye sosyal hayattan soyutlayarak diyecek olursanız  köye gittim.Burası gelişmemiş ama şirin bir yer.Suanda kullanımda bulunduğunuz internet orada yok.Telefonunuz her yerde çekmiyor.Çeken yerde anca operatörlerin ücretsiz erişimine izin verdiği 0.facebook.com kullanarak bildirimlerime bakabiliyorum.Her an güncel kaldığınız bir ortamdan böyle bir yere gelmek kolay değil.. Anında oradan ayrılmak isteyebilirsiniz.Ama ben orasını gerçekten çok seviyorum.Çünkü kimse size kolay kolay ulaşamıyor.Huzur dolu bir rahatlık içerisindesiniz.Yediğiniz yiyeceklerin neredeyse yarısından çoğu herkesin kendi tarlalarında üretiliyor.Nasıl üretildiğini biliyorsunuz, en iyisini en tazesini topluyorsunuz 🙂

Orada bir günlük yürüyüş yaptık.Geçen sene ata binmiştim.Ama bu sene maalesef yürüdük.Bu arada belirtmek isterim ki ata binmek o kadar mükemmel birşey ki , o duyguyu bindiğinizde anlıyorsunuz.Tavsiye ederim.Uzun bir yürüyüş oldu.Çok keyifliydi.

Orada sürekli dolu dolu geçmiyor.Öğle saatleri çekilmez bir çile oluyor.Oruclu oruçlu hiçbir şey yapılmıyor.En iyi yaptığımız  şey sürekli film izlemek oluyordu.Biri bitiyor , diğerine geçiyorduk. Orada kaldığım süreyi bir gün daha uzatmak zorunda kalarak 4.gün ayrıldım.

Dün bir tane takip ettiğim mp3 çaları satın aldım.Sony NWZ-B162B 2GB Usb Mp3 Çalar.Standart fiyatı 89TL – 99 TL arasında sürekli değişiyordu.Bir indirime girmiş ve 67 TL olmuş.Kargo ücreti ile beraber 79 TL ye geldi.Kendimi çok şanslı hissediyorum. Daha önce bu modeli çok az kullanmıştım ve hayran kalmıştım.Üzerinde Zappin özelliği ile tüm şarkılarınız içinde aradığınız bir şarkıyı kolaylıkla bulabiliyorsunuz.Bass güçlendiricisi mükemmel.Ayrıca 5 -10 dakika bilgisayardan şarj ettiğinizde sizi en az 8-10 saat götürebiliyor. Daha önce telefonumdan ne kadar müzik dinlesem de sadece o işlemi yapmıyordum.Resmen müzik telefonunu bir bilgisayara çeviriyordum.Bir yandan müzik bir yandan maillerime bakıyorum.Arada webte dolaşıyordum.Bunları wireless ile yaparken şarjı resmen su gibi içiyordu.Dayanamıyordu diğerleri gibi 🙂

Ramazanda o kadar rahata bürünmüştüm ki bu rahatlığın sadece tadını çıkartıyorum..Bayrama neredeyse bir haftadan az bir süre kaldı.Ramazana 1-2 hafta kala baklava telaşı olur bizde. Yapılacak iş 1,5 – 2 saatlik bir iştir.Ama iki gün önceden hazırlıklar başlar.Ne çabuk geldi ve ne çabuk geçti Ramazan..

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 2
 • duyguseli
  Posted on

  duyguseli duyguseli

  Yanıtla Author

  Yazınıı nasıl bulduğumu söyleyeyim ; son derece içten ve güzel bir yazı. Samimi yani “günlüğüm” diye de belirtmişsin ya işte öyle.We ewet dediğin gibi ne çabuk geldi ve ne çabuk geçti Ramazan değil mi !..


  • ikizoglu
   Posted on

   ikizoglu ikizoglu

   Yanıtla Author

   Evet , biraz daha yapılacak birşeyler vardı .Oruclu iken sıcakta pek iyi olmuyor 🙂
   Teşekkürler..