Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


Genç Kimdir ? Nasıl Olmalıdır?

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi?nden Kampüs Muhabiri Abdülkadir Bayraktaroğlu, okuldaki öğretim üyelelerine tek tek sordu: ?Genç kimdir?? ?Üniversite gençliği nasıl olmalıdır?? diye. Baştan söyleyelim, çizdikleri profilin içinde, çılgınlığa, eğlenceye, isyana, kaytarmaya hiç yer yok. Bence okumadan önce bir yere oturup sıkı tutunun… Cevaplar empati açısından son derece önemli ama beklentiler yüksek ötesi… Sınırlar fazla harekete imkan tanımıyor…

1- İİBF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yıldıran:

Genç kimdir?: Heyecan ve gelecek
Üniversite genci nasıl olmalıdır? Aklı ve heyecanı bilim yoluyla geleceği inşa etmede kullanan varlık olmalıdır.

2- Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Olgun Kitapçı:

Genç kimdir?: Üretebilme ehliyeti olan kimselerdir.
Üniversite gençliği nasıl olmalıdır?: Araştıran, düşünen, sorgulayan sosyal bir kişilik olmalıdır.

3- Müzik Teknolojileri Bölümü A.B.D. Başkanı Özgür Dikbaş:

Genç kimdir?: Genç olmak önündeki engelleri yıkabilmek için mücadele gücüne sahip olan kişidir.
Üniversite gençliği nasıl olmalıdır?: Üniversitede meslek kazanmak için çalışan, okumak için bulunduğu şehrin sosyal faaliyetini arttırma potansiyeli olan ve üniversitedeki bürokrasinin kemiğini diliyle yok etmeye çalışan evrensel kişidir.

4- BESYO Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tuğbay İnan:

Genç kimdir?: Belli yaş aralığında olmayan kendini geliştiren aktif kişidir.
Üniversite gençliği nasıl olmalıdır?: Öğrenci bilinciyle hareket eden, kampüsünü doğru kullanan,toplumsal olaylara duyarlı olan, sosyal ve sportif etkinliklerden uzak durmayan kişiliktir.

5- İlköğretim Bölümü Doç. Dr. Erdal Tarakçı:

Genç kimdir?: İçinde yaşadığı toplumun ve dünyanın bugün ki değerlerine hitap eden ve bu değerleri yaşatan bir gelecek kurgusu içerisinde kendisini ve toplumunu daha iyi bir geleceğe taşımak adına sürekli öğrenen, çalışan ve birazda eğlenen kişidir.
Üniversite gençliği nasıl olmalıdır?: Tercih ettiği bölümü bilinçle tercih etmiş orada yetiştikten sonra hem geleceğini hem toplumu hem de kendisini hesap ederek ve katkıda bulunmak adına ne yapabilirim düşüncesinde olan, derslere geçmek amaçlı değil öğrenmek amaçlı giren, derslere hazırlıklı gelen, sosyal faaliyetlere katılan ve kendisiyle ilgili kararlarda hakkını arayan, hakkına bencilliğini katmayan. Yöneticilerin aldığı kararlarda vizyonuna uygun olup olmadığını görmeli ve vizyonsuz karalarda ülkesini kötüye götüreceğine inanarak toplumsal muhalefet (siyasi partiye bağlı olmadan) yapabilmeli, Siyasi düşünceyi temel almamalı.

6- Resim- İş Eğitimi A.B.D. Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yaşar Serin

Genç kimdir?: Yaş aralığı olmayan, ülkesini seven, ülkesine sadakatle bağlı olan, ülkesini emperyalist güçlere karşı koruyan, ülkesinin atak yapmadan yana sinerji yapan çağdaş kişidir.
Üniversite gençliği nasıl olmalıdır?: Sorumluluk taşıyan, enerji ve sinerji dolu, sorgulayan bir takım siyasi, ekonomik ve kültürel değerlerini üzerinde taşıyan kişi olarak düşünüyorum.

Kampüs .

Gelen Arama Terimleri:

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 2
 • abdulkadir BAYRAKTAROGLU
  Posted on

  abdulkadir BAYRAKTAROGLU abdulkadir BAYRAKTAROGLU

  Yanıtla Author

  merhaba ben bu haberi yapan gençim ilgi göstermenizi ve yeni bir gençlik haberi yapmaya hazırlanırken buldum (yeni haberimin konus gençlik ve devlet yani devlet bizi ne kadar önemsiyor ve yatırım yapıyor).Haberimin dikkatinizi çekmesi uzun bir aradan sonra beni çok mutlu etti.
  teşekkür ederim 🙂


  • ikizoglu
   Posted on

   ikizoglu ikizoglu

   Yanıtla Author

   Araştırma sonucuna dayanan bir yazı ve güncel durumu anlatması gerçekten de ilgi çekiciydi.. Rica ederim.. Kolay gelsin .. 🙂