Teknoloji ve Hayata dair günceler

Youtube’deyiz!


Kategoriler


Son Yorumlar..


XenForo | Yeni Nesil Script ..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU


Kier ve ekibinin vbulletin’den ayrılıp kurduğu xenforo ,vbulletin’i sadece kullanıcı olarak değil de vbulletin’i gerek eklentileri gerekse tasarımlarıyla takip edenlerin Kier ve ekibi bu sefer ne yapacak beklentisi içinde olduğu bir scriptti.
vbulletin’in aldığı yol gözünden bulundurulursa 1 serisinden 4 serisine kadar hep üzerine katarak gelinen nokta, kullanımı basit ve her isteğe karşılık ve bu yönde talepleri değerlendiren bir scriptti.
vbulletin’in 4 serisinde yarattığı hayal kırıklığından sonra xenforo’ya olan beklenti daha da arttı, xenforo, vbulletin ekibinde ayrılan bir grup yazdığı bir scipt olmasında öte 4 serisinin hayal kırıklığını unutturacak ve vbulletin’in tahtını sallayacak bir script olarak görüüyordu.
Beta 1 sürümünün dağıtımı ile görüldü ki Kier ve ekibinin vB4 serisindeki hayal kırıklığı devam ediyor.
Kier ve ekibi 4 serisinin devamı gibi çıkardıkları xenforo’yu aslında vB3 serisinin devamı niteliğinde çıkarsalardı çok daha başarılı bir çalışma olurdu ,üstelik vbulletin serilerinde Kier ve ekibi hep yaptıkları çalışmaların üstüne birşeyler koyarak ilerliyordu xenforo’da ise vB4 serisinin hayal kırıklığını üzerine birşeyler ekleyerek çok daha iyisini yapmaları gerekirken geriye gittiklerini görüyoruz.
xenforo eğer ismi bilinmeyen ya da ilk forum scriptini yazan bir yazılımcı yapsaydı vbulletin’e rakip olabilir diye düşünebilirdik ama xenforo’nun yazılımcıları şu anda forum scriti olarak en iyisi diyebileceğimiz vbulletin yazılımcıları olduğu için doğal olarak vbulletin daha iyisi olması beklentisi vardı ama şu aşamada vbulletin’den iyi olmak bir yana vbulletin’e rakip dahi olamayacak bir script xenforo..

Xenforo Kurulumu :
Xenforo kurulumu vbulletin’e göre çok daha basit,config.php dosyası düzenlemeye gerek kalmıyor .
Kurulumu http://www.siteadi.com/install olarak yazıp kurulumu başlatıyoruz.


Yalnız vbulletin ekibinden çıkarak oluşturulan bu sistemi kullanabilmeniz için $140 ödeme yapmanız gerekiyor.
Gerekli bilgi için şu siteyi ziyaret ediniz..

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Yorumlar 0
İlk yorumu yazmak ister misin?