Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


mysql kurulumu, geçmiş yılların ygs soruları, sakaryalı ünlüler, hukuk öğrencisi kendini nasıl geliştirir, türk boyları soy ağacı, uzaktan eğitimde okula gidiliyor mu, uzaktan eğitimde derslere girilebiliyor mu, boshret kheer sözleri türkçe, interaktif final com tr, hussein al jasmi boshret kheer türkçe sözleri

Etiketler


Arşivler


FLL İnto Orbit İstanbul Turnuvaları Başlıyor!

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Herkese merhaba,

Ülkemizde yapılan robotik yarışmaları hakkında daha önceden blogumda bir yazı paylaşmıştım. Bknz. Bilim Kahramanları Derneği’nin organize ettiği
First Lego League’in her yıl farklı yaş gruplarına hitap eden turnuvalarından önceki yayınladığım yazımda bahsetmiştim. 2018 Haziran ayında yeni yılın teması açıklandı ve turnuvaya kayıt olan takımlar hazırlıklara başlamışlardı.

Okulumuz adına biz de kayıt olup çalışmalara başladık. Takımım sürecin başladığı zamandan beri haftanın üç günü hazırladıkları plana uyarak süreci bu zamana kadar getirdiler. Fakat her geçen gün yarışma gününün yaklaştığı ve heyecanın arttığı da aşikar. Geçen sene ilk kez katıldığımız yarışmaya bu sene ikinci kez katılacağız.

Bilim Kahramanları Derneği’nin yıl içerisinde belirlemiş olduğu turnuva takvimini sizlerle paylaşıyorum. Bu takvim içerisinde size uygun bir turnuva yeri varsa mutlaka çocuklarınızı ya da öğrencilerinizi alıp burada güzel bir gün geçirmenizi istiyorum. Ülkemizde robotik anlamında çalışmalar özel okullar, sivil toplum kuruluşları ve dernekler kapsamında kalsa da bu çalışmaları gözlemleyebileceğiniz güzel bir yer olacaktır. Takımların nasıl hazırlandıklarını, neler yaptıklarını, problemleri hangi yöntemlerle aştıklarını takım olmanın ne demek olduğunu yüksek heyecanla hissedip yaşayabileceksiniz.

Gönülden bir takımı desteklemek isterseniz de yukarıda paylaştığım davetiye ile sizi yarışmamıza davet ediyoruz. =) Sosyal medya hesaplarımızda öğrencilerim çalışmalarını paylaşıyorlar. Oradan da takip edebilirsiniz. Çevrenizde yakın bir okul varsa o okulu desteklemeye bile gidebilirsiniz. Bunun için sosyal medya hesabınızı kullanarak okulun robotik takımını takibe alabilir hangi turnuva gününde yarışacağını şuradaki listeyi inceleyerek bulabilirsiniz.

Takım Çalışması

Heyecanımız çok büyük. Emek verip çalışan öğrencilerimin karşılığını alma günü.. Biz 2 Şubat’ta Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde olacağız.

Yarışma günü görüşmek dileğiyle.. =)

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.