Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


SRV Renk Şeması mail, mysql kurulumu, geçmiş yılların ygs soruları, sakaryalı ünlüler, hukuk öğrencisi kendini nasıl geliştirir, türk boyları soy ağacı, uzaktan eğitimde okula gidiliyor mu, uzaktan eğitimde derslere girilebiliyor mu, boshret kheer sözleri türkçe, interaktif final com tr

Etiketler


Arşivler


Teknofest İstanbul 20 Eylül’de Başlıyor!

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU


TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin millî teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

20-23 Eylül 2018 tarihlerinde, İstanbul Yeni Havalimanı (İGA / İstanbul Grand Airport) yerleşkesinde gerçekleştirelecek TEKNOFEST İSTANBUL kapsamında, toplumun her kesimine hitap eden:

Teknofest’te gösteriler, aktiviteler, uluslararası girişim fuarı, seminerler, takım tanıtım standları, marka tanıtım standları gibi çeşitli katılım sağlanacak etkinlikler bulunmaktadır.

Benim için en heyecanlı başlıklardan biri de teknoloji yarışmaları! Öyle ki ortaokul, lise ve üniversite kategorilerinde her biri kendi içerisinde dolu dolu yarışmalara sahip. Her bir başlık kendi içerisinde uzun çalışmalar gerektirecek temel konulardan oluşmakta.. Yapılacak her bir çalışmanın ülkemize katacağı değer ciddi anlamda çok büyük ve etkili olacaktır.

Peki siz hangi başlıktan çalışmalarınıza başlamak isterdiniz?

İnsanlık yararına teknoloji yarışması, insansız hava aracı yarışması, insansız su altı sistemleri yarışması, model uçak yarışması, robotaksi yarışması, robotik fetih 1453 yarışması, roket yarışması, yapay zeka yarışması, iha destekli insansız kara aracı yarışması, savaşan iha yarışması, model uydu yarışması, sürü iha yarışması gibi her biri kendi içerisinde araştırma geliştirmeye dayalı, bizleri yeni ufuklara yelken açtıracak verimli olacak yarışmalar bulunmaktadır.

Dahası Take off İstanbul, Hack İstanbul, Drone Cup ve Hackhaton ile özel etkinlikler de olacak. Bundan iyisi daha ne olsun 🙂

Resmi Web Sayfası   : www.teknofestistanbul.org
Online Kayıt Sayfasıwww.teknofestistanbul.org/tr/online-kayit
Oraya Nasıl Giderizwww.teknofestistanbul.org/tr/teknofest-istanbula-nasil-gideriz

Bence bütün aileyi toplayıp böyle güzel bir organizasyona katılmak hiç fena olmayacaktır. Dilerim hep böyle güzel etkinlikler yapılır ve her yıl bir öncekinden daha çok proje ve farklı başlıklarda katılımlarla ülkemize daha çok yarar sağlayacak işler yapacak oluruz.

Teknolojiyle kalın..

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.