Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


m ok ru video downloader, kodu game lab nedir, hc-05 bluetooth modülü uygulamaları, moodle naıl giriş yapılır, inönü üniversitesi bilgisayar muafiyet sınavı soruları, universitede kendimi nasil gelistiririm, usb ye ms dos yukleme, içinde benzetme olan şarkılar, ygd ne demek lgd ne demek lgd ne demek, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1887 Ku92oraB5ePf3zKi2svIBEs72DuDM9-3RAhYeyt7_x6fM_WUV8YJn-8KhvF5OyIC 776f3e2b3d80fc7e5720c1558c78251ad8ae6d13&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler


Bilgisayarınızın Modelini ve Seri Numarasını Biliyor Musunuz?

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Her ne kadar kullandığımız bilgisayarın modelini bilsek de bazen bu bilgi yeterli olmuyor. Örneğin HP Pavilion serilerinden G6 model bir laptop düşünün. Bilgisayarın modeli olarak her yerde Pavilion G6 yazdığını göreceksiniz. Fakat sürücü yükleme işlemlerinde ürünün modeline dair daha detaylı bilgiye sahip olmamız gerekebilir. Başıma böyle bir durum geldiği için sizinle de paylaşmak istedim.

Bilgisayarın Modelini Öğrenme:

Bu bilgi laptobunuzun altında bazen yazmayabilir. Şu yolu izliyoruz:

Başlat > Çalıştır > wmic csproduct get name

 

Bilgisayarın Seri Numarasını Öğrenme:

Bilgisayarımızın seri numarasını öğrenmek için de şu yolu izliyoruz:

Başlat > Çalıştır > wmic bios get serialnumber

 

Bu bilgilerle doğru bilgiyi öğrenebilir ve problemleri rahatlıkla çözebilirsiniz. Kolay gelsin.

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.