Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


m ok ru video downloader, kodu game lab nedir, hc-05 bluetooth modülü uygulamaları, moodle naıl giriş yapılır, inönü üniversitesi bilgisayar muafiyet sınavı soruları, universitede kendimi nasil gelistiririm, usb ye ms dos yukleme, içinde benzetme olan şarkılar, ygd ne demek lgd ne demek lgd ne demek, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1887 Ku92oraB5ePf3zKi2svIBEs72DuDM9-3RAhYeyt7_x6fM_WUV8YJn-8KhvF5OyIC 776f3e2b3d80fc7e5720c1558c78251ad8ae6d13&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler


Silikon Vadisinin Türk Kahramanları – 5N1K

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Bilişim dünyasının kalbi.. Teknolojinin merkezi.. Burası San Francisco Silikon Vadisi.

Silikon Vadisi, Kuzey Kaliforniya’daki San Francisco vadisinin bir parçası olan San Jose vadisine verilen isimdir. Bu ismin sebebi ise bölgede yoğun olarak üretim ve geliştirme faaliyetinde bulunan silikon kırmık (yonga, İng:chip) üreticileridir ve teknoloji alanında gelişmelere büyük katkı sağlamaktadır.

Sonradan, yüksek teknoloji ile ilgili sektörleri ifade etmek için kullanılan isim olmuştur. Çünkü pek çok bu tip firmanın merkezi veya çıkış yeri burasıdır. Bunlara örnek olarak; Intel, Cisco, Google, HP, Maxtor, Softway Solutions, AppleMicrosoft, Oracle, Nvidia, AMD, Facebook, Twitter, Mozilla,Yahoo! sayılabilir.

Sadece bilişim sektöründen ziyade herkesin merak ettiği gidip görmek ziyaret etmek istediği bir yer haline geldi Silikon Vadisi. Milyar dolarların sıradan para ifadesi haline geldiği bu ünlü yerde hepimizin günümüzün her anında kullandığı sosyal platformların,adını duyduğunuz duymadığınız tüm teknoloji şirketlerinin burada bir ofisi bulunmakta. Aşağıda yer alan haritaya baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Hal böyleyken herkes gidip göremezken sevgili Cüneyt Özdemir burada iki bölümlük bir program yapmış. Tabi herkesi çok sevindirmiş. Program güncel değil. 29 May 2016 tarihinde yayınlanmış. Aradan uzun zaman geçse de hala popülerliğini koruyor. Buyurun izleyelim.

Birinci Bölüm:

İkinci Bölüm:

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.