Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


samsung gt-s7262 3g telefon numarasını, samsunGduos, Erdem Mimarlar Endüstri Mimarları mail, kran kartım hangi onuynları kaldırabilir, sakaryali unlu, dünyanın en eksi en seksi kadını, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1832 nkMicR__ruDwZJ0ZMwALDPsbbRTVJNT0VSbfX3SY3kfNxNbeCt_-L4TJJZIYO0RF 0458d3a629bc8b8aa6c76f81d6d718b7ebb96eb3&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1830 ILEstmb4I1in0l3LsEoVyjO1_S8ScrgbfkGdBFXR5j5DArCCt2BZ5aPN6H4Wy3CF 324504efe65c5b4e3d07f06acdc42e4d6bcdbe79&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme, code connection for minecraft, samsung duos arama ayarları

Etiketler


Silikon Vadisinin Türk Kahramanları – 5N1K

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Bilişim dünyasının kalbi.. Teknolojinin merkezi.. Burası San Francisco Silikon Vadisi.

Silikon Vadisi, Kuzey Kaliforniya’daki San Francisco vadisinin bir parçası olan San Jose vadisine verilen isimdir. Bu ismin sebebi ise bölgede yoğun olarak üretim ve geliştirme faaliyetinde bulunan silikon kırmık (yonga, İng:chip) üreticileridir ve teknoloji alanında gelişmelere büyük katkı sağlamaktadır.

Sonradan, yüksek teknoloji ile ilgili sektörleri ifade etmek için kullanılan isim olmuştur. Çünkü pek çok bu tip firmanın merkezi veya çıkış yeri burasıdır. Bunlara örnek olarak; Intel, Cisco, Google, HP, Maxtor, Softway Solutions, Apple, Microsoft, Oracle, Nvidia, AMD, Facebook, Twitter, Mozilla,Yahoo! sayılabilir.

Sadece bilişim sektöründen ziyade herkesin merak ettiği gidip görmek ziyaret etmek istediği bir yer haline geldi Silikon Vadisi. Milyar dolarların sıradan para ifadesi haline geldiği bu ünlü yerde hepimizin günümüzün her anında kullandığı sosyal platformların,adını duyduğunuz duymadığınız tüm teknoloji şirketlerinin burada bir ofisi bulunmakta. Aşağıda yer alan haritaya baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Hal böyleyken herkes gidip göremezken sevgili Cüneyt Özdemir burada iki bölümlük bir program yapmış. Tabi herkesi çok sevindirmiş. Program güncel değil. 29 May 2016 tarihinde yayınlanmış. Aradan uzun zaman geçse de hala popülerliğini koruyor. Buyurun izleyelim.

Birinci Bölüm:

İkinci Bölüm:

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.