Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


mysql kurulumu, geçmiş yılların ygs soruları, sakaryalı ünlüler, hukuk öğrencisi kendini nasıl geliştirir, türk boyları soy ağacı, uzaktan eğitimde okula gidiliyor mu, uzaktan eğitimde derslere girilebiliyor mu, boshret kheer sözleri türkçe, interaktif final com tr, hussein al jasmi boshret kheer türkçe sözleri

Etiketler


Arşivler


Ok.Ru Adresinden Programsız Video İndirme

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

İnternet üzerinde birçok video sitesi bulunmakta. Bazen öyle bir ihtiyaç oluyor ki yararlı olan videoları indirip bilgisayarımızda saklamak istiyoruz. Bu isteği gerçekleştirebilmek için biraz uğraşıyoruz. Programlar indiriyor,reklamlara tıklıyor, sayfadan sayfada aktarılıyor sonunda bu isteğimizden vazgeçmek zorunda kalıyoruz.

Bunun için size sık kullanacağınız kısayol göstermek istiyorum. Ben bu şekilde istediğim gibi videoları indirebiliyorum. Uyguladığım yöntemler ise şu şekilde :

Video adresimiz örnek olarak http://ok.ru/video/29605104256 olsun.

1.Chrome Tarayıcı 

Chrome’de bir sekme açıp video linkimizi m.ok.ru/video/29605104256 şeklinde düzenleyip entere basıyoruz. Açılan sayfada videoyu başlatın ve biraz ilerlemesini bekleyin. İlerleme sonrası video üzerine gelip fare ile sağ tıklayıp “Video olarak kaydet” seçeneğini seçin.Açılacak pencerede videonun sadece ismi yazılı olarak gelecektir.İndirmeye başlayın.İndirme sonrası video ismini düzenleyip ismin sonuna “.mp4” uzantısını ekleyin.

Ayrıca açılan sayfadan rahatlıkla bir indirme programı yardımıyla videonuzu indirebilirsiniz. Ben internet dowloand manager yardımıyla kolaylıkla indirebildim.

2.Mozilla Firefox 

Firefox’da bir sekme açıp video linkimizi m.ok.ru/video/29605104256 şeklinde düzenleyip entere basıyoruz. Açılan sayfada videonun üzerine gelip fare ile sağ tıklayın. “Bağlantıyı farklı kaydet” seçeneğine tıklayın. Açılacak pencerede video ismi ve uzantısıyla indirilmeye hazır bir video sizi bekliyor olacak.

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 1
  • Ali
    Posted on

    Ali Ali

    Cevapla Author

    Ohh be! Sonunda ok.ru adresinden video indirirebiliyorum 🙂 Saolasın.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.