Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


mysql kurulumu, geçmiş yılların ygs soruları, sakaryalı ünlüler, hukuk öğrencisi kendini nasıl geliştirir, türk boyları soy ağacı, uzaktan eğitimde okula gidiliyor mu, uzaktan eğitimde derslere girilebiliyor mu, boshret kheer sözleri türkçe, interaktif final com tr, hussein al jasmi boshret kheer türkçe sözleri

Etiketler


Arşivler


2015 KPSS | Yeni Bir KPSS Daha..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Bundan 6-7 ay önce yazmaya başladığım KPSS sınavları hakkında yazılarımın arasından o kadar uzun zaman geçmiş ki bana sanki 2 – 3 ay geçmiş gibi geliyor. Bu kadar uzun zaman içerisinde neden kısa bir süre geçmiş gibi hissediyoruz, fark edemiyoruz. Bir yıl daha geçti ve yeni bir sınav daha geldi. Yeni bir KPSS daha.. Gençlerimizin önünde geleceğini ketleyen,gerçekleştirmek istediklerini gerçekleştirmelerinde sıkıntılar yaşayan korkulu rüya gibi bir sınav..

Seçiliyorsunuz, tekrar değerlendirmeye maruz bırakılıyorsunuz.Tekrar seçiliyorsunuz,tekrar değerlendirmeler.. Evet siz bu tercihinizde yeterli kriterleri tamamladınız.Ama yine yetersiz. Tekrar seçilebilmek için hazırlanıyorsunuz. Yine bir değerlendirme daha..

2014kpssanaliz

En sonunda başarılı seçilen bireyler gerekli yerlere gönderiliyorlar/atanıyorlar. Sonra bir bakıyoruz ki yaptığımız değerlendirmeler aslında bir yanlış anlaşılma.. Gereksiz değerlendirmelerle olduğumuz yerde sayıkladığımızı fark ediyoruz. Görüyoruz,ama olmuş artık diyoruz yine aynı düzene devam ediyoruz..

Seçilenler ne kadar verimli olabiliyorlar. Yukarıda yer alan resimde 2015 LYS sonuçlarına ilişkin sayısal veriler bulunmaktadır. Öğrencilerin girdiği sınavlarda başarılı bir eğitim politikası(?) dediğimiz eğitimden çıktıktan sonra başarılarını görüyoruz.Bu sonuçlar daha 2 haftalık bile değil!

Yeni bir sınav daha.. Ümitli bireyler,umudunu yitirmeden mücadele eden adaylar..

Yeni adaylarımıza girecekleri 2015 Kamu Personeli Seçme Sınavında başarılar dilerim..

Not : 2015 LYS Sayısal Bilgileri incelemek için tıklayınız.

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.