Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


mysql kurulumu, geçmiş yılların ygs soruları, sakaryalı ünlüler, hukuk öğrencisi kendini nasıl geliştirir, türk boyları soy ağacı, uzaktan eğitimde okula gidiliyor mu, uzaktan eğitimde derslere girilebiliyor mu, boshret kheer sözleri türkçe, interaktif final com tr, hussein al jasmi boshret kheer türkçe sözleri

Etiketler


Arşivler


Yeni Trend : Hussain Aljassmi – Boshret Kheer

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Hatırlarsanız bir ara Gangnam Style diye bir şarkı dünyayı gerçekten de kasıp kavuran bir şarkı oldu. Şarkıcının dansı, şarkının ritimleri insanların hoşuna gitti ve bir trend haline gelmişti.Ve bu şarkı Youtube üzerinde ilk kez 1 milyon izleyiciye sahip olmuş ve rekor kırmıştı. Kısaca hatırlatmak gerekirse şarkının videosu :

Daha sonrasında ise Harlem Shake diye bir şarkı çıktı. Aslında şarkı değil ama hareketlerle şarkının bütünleşmesi gibi bir durumdu bu.. Onu pek sevmemiştim.Ama insanlar bunun için kendilerini feda etmeyi çok sevmişlerdi. Yine bu da bir trend haline geldi ve herkes bir video çekip Youtube üzerinde yayınlamışlardı. Bunun içinde hazırlanmış bir videomuz var :

Günümüzde ise yakın zamanda trend olmaya başlayan başka bir dans var. Bu harlem shakeye benzese de daha doğal ve daha iyi.. Evet insanlar belli bir yerden sonra oynamaya başlıyorlar ama öyle kendinden geçerek oynamıyor. İçindeki zıt duyguları dışarıya çıkarmıyor. Doğal haliyle eğleniyorlar. Bu parçanın Arap şarkısı olması da benim ilgimi çok çekti. Çok sevdim ve severek de dinliyorum. Bunun ortaya çıkış şeklini ise kısa bir videoda izleyelim :

Ve bu şarkının orjinal hali ise daha bir başka.. Bir seçim şarkısı olduğunu söylesem ne dersiniz? Ben şöyle derim, oyum bu partiye. Bu şarkının sözlerini de içeren bir videoyu sizinle paylaşıyorum. Eğlenceli , insanı sıkmayan ve dile yapışacak bir şarkı olduğunu düşünüyorum.Şarkıcının ismi Hussein Al Jasmi. Bölgesinin ünlü şarkıcısıymış.Popüler şarkılarını youtubede aratarak dinleyebilir,izleyebilirsiniz.Ben bu şarkısını çok sevdim.Sizin de çok seveceğinizi düşünüyorum. İşte şarkının orjinal altyazılı versiyonu :

Yeni trendlere, yeni şarkılara ve güzel hayata..
İyi Pazarlar..

Gelen Arama Terimleri:

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 5
 • Eser
  Posted on

  Eser Eser

  Cevapla Author

  Güzel yazı olmuş eline sağlık. Trendlere gelince son trendin arapça olması ve doğu kültürününde dünyanın önemli bir yeri olduğunun kanıtıdır. Ama seçim şarkısı olmasıda ilginç 🙂 🙂


  • ikizoglu
   Posted on

   ikizoglu ikizoglu

   Cevapla Author

   Elbette,ilginçliklerle dolu daha nice trendler göreceğiz. =)


 • Kerem
  Posted on

  Kerem Kerem

  Cevapla Author

  Bir seçim şarkısı olması çok ilginç geldi.Ama bu şarkı güzelmiş.Diğerlerine nazaran daha sade.


 • Oyku :P
  Posted on

  Oyku :P Oyku :P

  Cevapla Author

  Eeee cok normal karsılamamak lazım bir secim propagandasında kullanılmamıştı o da oldu 😀


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.