Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


m ok ru video downloader, kodu game lab nedir, hc-05 bluetooth modülü uygulamaları, moodle naıl giriş yapılır, inönü üniversitesi bilgisayar muafiyet sınavı soruları, universitede kendimi nasil gelistiririm, usb ye ms dos yukleme, içinde benzetme olan şarkılar, ygd ne demek lgd ne demek lgd ne demek, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1887 Ku92oraB5ePf3zKi2svIBEs72DuDM9-3RAhYeyt7_x6fM_WUV8YJn-8KhvF5OyIC 776f3e2b3d80fc7e5720c1558c78251ad8ae6d13&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler


WordPress’te Yorumlardan Email, Website Bilgilerini Kaldırmak

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

yorum

Merhaba arkadaşlar..

WordPress altyapısını kullanan sitelerde yorum sayfasında isim,e-mail,website ve mesaj alanı yer alır. Kullanıcıdan her seferinde bu bilgileri girmesini istemek kullanıcıyı çoğu zaman bunaltır.Bir de hatalı giriş yaptığı durumlarda yorum yazacağı varsa da o da kaybolur.Bu gibi durumların oluşmaması için bu alandan website ya da email alanını kaldırmak isteyebilirsiniz. Ben bunun için biraz araştırma yaptım ve karşıma gelen bir çok kod parçacıklarını denememe rağmen sonuç alamamıştım. Yeni bulduğum kod parçasının yararını gördüm ve bundan başarılı bir sonuç aldım.

Yapacağımız düzenleme şu şekildedir: Sitenizin tema dosyası içerisinde “functions.php” adındaki dosyayı bir kod düzenleyici araç yardımıyla açıyoruz. En alt satırda  PHP etiketlerinin arasına  şu kodu ekliyoruz :

function remove_comment_fields($fields) {
unset($fields[‘url’]);
unset($fields[’email’]);
return $fields;
}
add_filter(‘comment_form_default_fields’,’remove_comment_fields’);

Functions.php dosyasına bu kodu ekledikten sonra kaydedip dosyayı sitenize yeniden upload edin ve sayfanızı yenileyin. Email ve web site adresi kutucuklarını artık görmeyeceksiniz.Eğer sadece web sitesini kaldırmak istiyorsanız şu şekilde yapmalısınız :

function remove_comment_fields($fields) {
unset($fields[‘url’]);
return $fields;
}
add_filter(‘comment_form_default_fields’,’remove_comment_fields’);

Eğer ki kod çalışmıyorsa şu noktalara bir göz atın :
1)Kodu website içerisindeki düzenleme penceresinden mi yapıyorsunuz?
2)Site içi düzenleyiciden deneyip olmadığını gördüğünüzde eklediğiniz kodu oradan kaldırdınız mı ?
3)Çerezler ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Çerezlerinizi temizlediniz mi?

Şimdiden kolay gelsin..

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.