Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


m ok ru video downloader, kodu game lab nedir, hc-05 bluetooth modülü uygulamaları, moodle naıl giriş yapılır, inönü üniversitesi bilgisayar muafiyet sınavı soruları, universitede kendimi nasil gelistiririm, usb ye ms dos yukleme, içinde benzetme olan şarkılar, ygd ne demek lgd ne demek lgd ne demek, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1887 Ku92oraB5ePf3zKi2svIBEs72DuDM9-3RAhYeyt7_x6fM_WUV8YJn-8KhvF5OyIC 776f3e2b3d80fc7e5720c1558c78251ad8ae6d13&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler


WordPresste Yazıda Twitt Paylaşma..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

 

Merhaba arkadaşlar..
Az evvel wordpress 3.4 sürümünde entegre edilen bu twitter özelliğini kullanmak istedim. WordPressi güncelleme yaptığınızda yada takip ediyorsanız onunla ilgili açıklamalara rastlamışsınızdır..
Ben sadece böyle bir özelliği duymuştum.Ve birçok arkadaşım kullanıyor rahatlıkla.. Ama bu zamana kadar hiç kullanmamıştım. Ama artık bu gün kullandım. Üstte yer alan twit ile bugün ilk kez blogumda kullanmış oldum.. 🙂

Bunu nasıl kullanacağınıza dair bir bilginiz yoksa size nasıl kullanabileceğinizi anlatayım..

İlk olarak twitter sayfanızdan herhangi bir twiti seçin.Üzerine tıkladığınızda o twit için gönderilmiş yorumları göreceksiniz..Twitin altında  “Detaylar” diye bir link var.. ” Detaylar” linkine tıklıyoruz..

 

“Detaylar” kısmına tıkladığımızda açılan pencerede ” Bu tweeti yerleştir” diye bir link daha göreceksiniz..Alttaki resimde gördüğünüz gibi linke tıklıyoruz..


“Bu tweeti yerleştir” linkine tıkladıktan sonra karşımıza son adım olarak biraz css ayarı yapıyoruz. Sayfamızın ortasında çıkmasını istiyoruz ve orta butonunu tıklıyoruz.HTML kodunu kopyalayıp sitemizin kod kısmına yapışırıyoruz..

 

Ve başarılı bir şekilde sitenizde hiçbir eklenti kullanmadan , WordPress 3.4 güncellemesinin özelliğini kullanarak yaptık.. Hepsi bu kadar ve basit.. 🙂

Kolay Gelsin 🙂

 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.