Teknoloji ve Hayata dair günceler

Kategorilerim


Etiketler


Arşivler


#Bilgi Derlemesi Nisan 2012..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Merhaba arkadaşlar..

Ufak bir bilgi güncellemesi yapıyordum.Öğrendiğim ilginç haberleri sizinle paylaşıyorum..

 

Emniyet’e Facebook ve Oyunları Yasaklandı..

Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 il emniyet müdürlüklerine gönderdiği yazıyla Facebook ile birlikte bilgisayarda sosyal oyunları ve diğer bilgisayar oyunlarının oynanmasını yasakladı.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar imzasıyla tüm il emniyet müdürlerine gönderilen yazıda, araştırmalar sonucunda personelin sosyal paylaşım siteleri ve internet üzerinden oynanan oyunlarla çok vakit geçirdiğinin belirlendiğini açıkladı.

Aynı yazıda personelin daha verimli çalışması için bu sitelere mesai saatleri içinde girişin yasaklandığı belirtildi. Geçtiğimiz hafta gönderilen yazıdan sonra dün itibarıyla Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından Pol-Net veri tabanından Facebook?a giriş engellendi.

 

Yeniden yapılanan Sony, 10.000 çalışanı ile yollarını ayırıyor.

Sony‘nin çiçeği burnunda CEO‘su Kazuo Hirai, yeniden yapılanma sürecini başlattı. 10.000 çalışanın, kademeli olarak 2012 yılı içerisinde işlerine son verilecek. Bu sayede yüzde 6 oranında istihdam azalacak ve firmaya tasarruf sağlayacak.Ayrıca üst kademe yöneticilere verilen ikramiyeler geri toplanabilir..

 

Google+ tasarımını Değiştirdi..

Yayımladığı bir video ile değişiklikleri gösteren Google, bu sürpriz yeniliklerle kullanıcıları kendine daha çok bağlamayı planlıyor. Yeni arayüz ile artık sohbet sağ tarafın tamamını kapsıyor. Ayrıca video sohbet seçeneği de en üstte bulunuyor. En fazla 9 kişiyle toplu video sohbet yapabiliyorsunuz. Tanıyor olabilecekleriniz kısmı da kaynak bölümünün hemen sağında bulunuyor. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi.

Paylaşımların hemen altında bulunan kutular da elden geçirilmiş. İster +1’leyebilir, isterseniz de anında paylaşabilirsiniz. Yeni gelen özellikle artık paylaşım altında video ikonu bulunuyor. Bu ikona basarak paylaşımı yapan kişiyle video sohbet başlatablirsiniz.

Yenilenen arayüzde menü butonları tamamiyle sol tarafa yığılmış. Logo ve arama kısmının bulunduğu en üst ve menünün bulunduğu sağ taraf gri, ana paylaşım ekranı ise beyaz kutu olarak tasarlanmış.

Bu kısa videoda nelerin olup bittiğini görsel olarak izleyebilirsiniz..

 

 

YouTube’dan Yeni Tavsiye Teknolojisi

Youtube, video tavsiyeleri sayesinde farkına varmadan saatlerce sitede zaman geçirilen bir site olarak biliniyor. Google tarafından satın alınan YouTube, geliştirdiği yeni sistemle sitede geçirilen süreyi arttırmayı hedefliyor.

Bilindiği üzere her gün binlerce video’nun yüklendiği YouTube’un denetim mekanizmasının yetersiz kaldığı anlar olabiliyor. YouTube, bu gibi durumlar için artık kullanıcıdan gelen verileri kullanma yoluna gidiyor.

Resmi blogundan duyurulan yenilik, videoları izlenme sürelerine göre değerlendiriyor. Örneğin ortalama 25 saniyesi izlenen 30 saniyelik bir video, 2 dakikası izlenen 5 dakikalık bir video’dan daha değerli olacak ve tavsiye edilen videolar alanında daha çok yer alacak.

 

 

 

 

 

Kaynaklar : http://shiftdelete.net/googlein-tasarimi-yenilendi-36325.html
http://shiftdelete.net/youtubedan-yeni-tavsiye-teknolojisi-35660.html

 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.