Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


mysql kurulumu, geçmiş yılların ygs soruları, sakaryalı ünlüler, hukuk öğrencisi kendini nasıl geliştirir, türk boyları soy ağacı, uzaktan eğitimde okula gidiliyor mu, uzaktan eğitimde derslere girilebiliyor mu, boshret kheer sözleri türkçe, interaktif final com tr, hussein al jasmi boshret kheer türkçe sözleri

Etiketler


Arşivler


Chrome tarayıcınızı özelleştirin.. | Çoklu Profil Desteği..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Geçtiğimiz ayla birlikte ezeli rakibi Firefox’u geçerek dünyanın en çok kullanılan 2. web tarayıcısı ünvanını eline geçiren Google Chrome’un kararlı kanattan 16. sürümü yayımlandı.

Yayınlanan sürümünde çoklu profil desteği göz alıcı özellikleri arasında bulunuyor.. Şöyle ki, belirlediğimiz profil dahilinde yer alan kendi yer imlerimizi, uygulama ve eklentilerimizi, geçmişimizi vb. kısaca tüm ayarlarımızı kolaylıkla yüklemenin yolu açılmış oldu..

Kullanımı :

Chrome Seçenekler sayfasına girip oradan Kişisel Öğeler sekmesine geçiyoruz.Sağ blokta açılan sayfada Kullanıcılar bölümü bulunmakta.. Buradan “Yeni kullanıcı ekle” dediğinizde hemen size yeni bir kullanıcı profili oluşturuyor.

Ben burada iki tane kullanıcı profili oluşturdum. Profil oluşturduktan sonra bunları çok rahat bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.. Kullanıcılar kısmındaki profillerin üzerine çift tıkladığınızda profil simgenizi ve  isminizi düzenleyebiliyorsunuz..

 

Şu an varsayılan profilim aktif.. Kullanıcı oluşturduktan sonra sol üst köşede varsayılan olarak bulunan Chrome simgesiniz yerine profil simgeniz gelecektir.Simgenize tıklayıp istediğiniz profile geçiş yapabilirsiniz..

Kolay Gelsin ..

 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.