Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


m ok ru video downloader, kodu game lab nedir, hc-05 bluetooth modülü uygulamaları, moodle naıl giriş yapılır, inönü üniversitesi bilgisayar muafiyet sınavı soruları, universitede kendimi nasil gelistiririm, usb ye ms dos yukleme, içinde benzetme olan şarkılar, ygd ne demek lgd ne demek lgd ne demek, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1887 Ku92oraB5ePf3zKi2svIBEs72DuDM9-3RAhYeyt7_x6fM_WUV8YJn-8KhvF5OyIC 776f3e2b3d80fc7e5720c1558c78251ad8ae6d13&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler


Chrome tarayıcınızı özelleştirin.. | Çoklu Profil Desteği..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

Geçtiğimiz ayla birlikte ezeli rakibi Firefox’u geçerek dünyanın en çok kullanılan 2. web tarayıcısı ünvanını eline geçiren Google Chrome’un kararlı kanattan 16. sürümü yayımlandı.

Yayınlanan sürümünde çoklu profil desteği göz alıcı özellikleri arasında bulunuyor.. Şöyle ki, belirlediğimiz profil dahilinde yer alan kendi yer imlerimizi, uygulama ve eklentilerimizi, geçmişimizi vb. kısaca tüm ayarlarımızı kolaylıkla yüklemenin yolu açılmış oldu..

Kullanımı :

Chrome Seçenekler sayfasına girip oradan Kişisel Öğeler sekmesine geçiyoruz.Sağ blokta açılan sayfada Kullanıcılar bölümü bulunmakta.. Buradan “Yeni kullanıcı ekle” dediğinizde hemen size yeni bir kullanıcı profili oluşturuyor.

Ben burada iki tane kullanıcı profili oluşturdum. Profil oluşturduktan sonra bunları çok rahat bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.. Kullanıcılar kısmındaki profillerin üzerine çift tıkladığınızda profil simgenizi ve  isminizi düzenleyebiliyorsunuz..

 

Şu an varsayılan profilim aktif.. Kullanıcı oluşturduktan sonra sol üst köşede varsayılan olarak bulunan Chrome simgesiniz yerine profil simgeniz gelecektir.Simgenize tıklayıp istediğiniz profile geçiş yapabilirsiniz..

Kolay Gelsin ..

 

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.