Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


m ok ru video downloader, kodu game lab nedir, hc-05 bluetooth modülü uygulamaları, moodle naıl giriş yapılır, inönü üniversitesi bilgisayar muafiyet sınavı soruları, universitede kendimi nasil gelistiririm, usb ye ms dos yukleme, içinde benzetme olan şarkılar, ygd ne demek lgd ne demek lgd ne demek, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1887 Ku92oraB5ePf3zKi2svIBEs72DuDM9-3RAhYeyt7_x6fM_WUV8YJn-8KhvF5OyIC 776f3e2b3d80fc7e5720c1558c78251ad8ae6d13&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler


Dropbox Nedir ? Dropbox Kullanımı ..

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

 

Merhaba arkadaşlar..

Gün geçtikçe teknolojinin nimetlerinden biraz daha fazla yararlanmaya başlıyoruz. Daha fazla imkana sahip oluyor , daha rahat fikir üretebilme potansiyeline erişiyoruz.İşte size teknolojinin sunduğu nimetlerden bir tanesini daha tanıtacağım ..

Dropbox , kendi bilgisayarınızda oluşturduğunuz kök klasör ile karsı tarafta paylaşım içinde olmasını istediğiniz klasörler arası eşitleme işlemi yaparak arada hiçbir fiziksel etkileşim olmadan sürükle bırak mantığı ile çalışan bir sistem ..

Kısa bir video izleyerek daha da pekiştirebilirsiniz..

İlk önce resmi adresine ” http://www.dropbox.com ” giriyoruz.Üye olmamız için gerekli adımları takip ediyoruz..

Create an accounta tıklayarak kayıt sayfasına gidiyoruz..

Gerekli alanları dolduruyoruz.. Onay kutusunu onaylayıp Create Accounta tıklıyoruz. .

Üyelik işlemi tamamlanıyor. Daha sonra size bir program indirme işlemi gelecek. Dropbox programını bilgisayarınıza kurmak için kaydetmenizi isteyecek. Kaydedin..

https://www.dropbox.com/gs adresine geldiğinizde hesabınızın açılmış olduğunu göreceksiniz.. Web üzerinden ve masaüstü program olarak iki farklı şekilde yönetilen bir uygulamadır.

Files: Klasörünüze mevcut bulunan dosyaları göreceksiniz. .

Event : O hesap üzerinde yapmış olduğunuz işlemleri log halinde görebilirsiniz..

Sharing : Paylaştığınız dosyaları orada görebilir , düzenleyebilir ve paylaşımdan kaldırabilirsiniz..

 

Programı çalıştırdıktan sonra kurulumu tamamlayın. İleride karşılaşacağınız ekranda size ne kadar alan kullanmak istersiniz diye bir soru yöneltilecektir. Orada en üstte bulunan  2 GB seçeneğini seçmeniz. Program ücretsiz olarak 2 gb hizmet vermektedir. Daha sonra kurulum bitecektir.

Program otomatik olarak çalışacak ve standart dosyalarını oluşturacaktır.Bildirim alanı simgelerinin içerisinde mavi bir kutuyu bulduğunuzda kurulum problemsiz bir şekilde halledilmiş demektir. Sağ tıkladığınızda ;

Open Dropbox folder : Sizin kök dizin dosyanızı açar.

Launch Dropbox website : Web üzerinden klasör yönetim sayfanıza gider..

Ayrıca klasörünüzün kullanım miktarını da oradan takip edebilirsiniz.. Ben daha %1 lik kısmı kullanıyorum .

Dosya Paylaşımı :

Paylaşmak istediğiniz bir dosya var . Ve nasıl paylaşabilirim diyorsunuz..

1.İlk önce kök dizinin yer aldığı klasörünüzü açıyorsunuz.

2.Paylaşıma başlamak için bir klasör oluşturun..

3.Oluşturduğunuz klasöre sağ tıklayarak Dropbox > ” Share this folder ” diyoruz.

4.Web üzerindeki yönetim sayfasına yönlendirileceksiniz..

5.Paylaşmak istediğiniz klasörü hangi arkadaşlarınızla isterseniz o arkadaşlarınızın mail adresini ” İnvite collaborators to this folder” açıklamasının yapıldığı alana yazıyorsunuz..

Alt kısımda yer alan büyük alan ise sizi tanıtıcı kısa bir mesaj alanıdır.  Örnek vermek gerekirse : “Bu benim paylaşım klasörüm .. ” diyebilirsiniz..

6.Share folder tıkladığınızda karşı tarafın onay vermesi dahilinde paylaşıma başlayabilirsiniz.. 🙂

Kolay gelsin ..

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.