Teknoloji ve Hayata dair günceler

Menü


Kategorilerim


Son Yorumlar


Sık Arama Sorguları


Samsong GT-S7562 information, samsungalaksi s5830i goruntulu konusma, Samsong duol, mysql kurulumu, geçmiş yılların ygs soruları, sakaryalı ünlüler, hukuk öğrencisi kendini nasıl geliştirir, türk boyları soy ağacı, uzaktan eğitimde okula gidiliyor mu, uzaktan eğitimde derslere girilebiliyor mu

Etiketler


Arşivler


Google +1 Özelliği Nedir ?

Kemal İKİZOĞLUKemal İKİZOĞLU

İnternet devi Google, websiteleri için bir uygulamasını daha faaliyete geçirdi. Arama altyapısını kullanarak sosyal bir etkileşim hedefleyen Google, +1 özelliği ile sayfayı beğenme tarzı bir özellik geliştirdi. Bu özellik facebook?taki beğen butonunu anımsatıyor.

ilk planda +1 butonuna tıklayan kullanıcılar, arama sonuçlarında bu site ile biraz daha fazla karşılaşacak gibi görünüyor. Siteyi +1?lemeniz siteye güvendiğinizi ve arama sonuçlarında görmek istediğinizi belirtmek gibi olacak.

Google bu uygulamayı bir çok sitesinden denedikten sonra genel kullanıma açtı. Uygulama önümüzdeki günlerde Android Market, Blogger, Product Search ve YouTube?da da yer alacak.

www.Google.com/webmasters/+1/button adresinden dört farklı boyutta, paylaşım sayısını dahil ederek yayınlayabileceğiniz Google +1 düğmesi bulunuyor. Aşağıdaki kodları siteden de bulabilirsiniz.

<!? Bu etiketi başlığınıza veya kapanış gövde etiketinden hemen önceye yerleştirin.  ?>
<script type=?text/javascript? src=?http://apis.google.com/js/plusone.js?>
{lang: ?tr?}
</script>

<!? Bu etiketi +1 düğmesinin görünmesini istediğiniz yere yerleştirin ?>
<g:plusone></g:plusone>

Bakalım Google bizi daha hangi yenilikleriyle şaşırtacak.. 🙂

Eğitim ve teknoloji haberlerini, ilginç ve önemli bilgileri, kendimi geliştirdiğim alanlardaki öğrendiğim tecrübelerimi blogumda paylaşıyorum. Öğrenmekten ve paylaşmaktan zevk alıyorum.İnandığım bir şey var ki istisnalar hariç, hiçbir şey imkansız değildir. Mucizeler için zaman gerekir! Bu benim yaşam felsefem.

Comments 0
There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.